Rozpoczęły się odbiory przy ulicy Piwnej. Woonerf zostanie otwarty w ciągu 10 dni. Ulica Piwna będzie jednokierunkowa

  • 16.07.2021, 14:52 (aktualizacja 16.07.2021, 15:27)
  • B.B.
Rozpoczęły się odbiory przy ulicy Piwnej. Woonerf zostanie otwarty w ciągu… fot. S. Wasielewski

O godzinie 11:00 rozpoczęła się procedura odbiorowa woonerfu przy ulicy Piwnej. Teren ma łączyć park Sienkiewicza z obiektami rekreacyjnymi przy przystani oraz z Bulwarami. Woonerf ma stanowić miejsce bezpieczne dla pieszych, przeznaczone do wypoczynku. 

"Dziś mieliśmy formalny odbiór całej inwestycji. Za chwilę udostępnimy woonerf dla wszystkich mieszkańców. Na chwilę obecną nie było większych uwag. Uwagi na bieżąco zgłaszaliśmy wykonawcy podczas powstawania woonerfu. Były to różne rzeczy, kwestia zieleni, kwestia kostki brukowej, wykonanie nawierzchni. Ostatnią taką sprawą były żagle, które oczywiście powstaną, ale zgłosiliśmy taką uwagę dotyczącą zmiany materiału, z których zostaną wykonane. Ma to związek z tym, że podczas jednej z wichur zostały one uszkodzone. Także na chwilę obecną wszystko przebiegło sprawnie." - podsumował Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka

Woonerf zostanie otwarty dla mieszkańców w ciągu najbliższych 10 dni. Ulica Piwna stanie się drogą jednokierunkową. Kolejny woonerf ma powstać na ulicy 3-go Maja. Czy będzie ich więcej na Śródmieściu?

"Nie będziemy nadużywać takiej formy budowanie przestrzeni miejskiej, bo nie ukrywam, że staramy się do tego przeznaczać ulice, z których charakteru wynika, że mogą być woonerfami. Dlatego na pierwszą próbę wzięliśmy ulicę Piwną, znajdującą się w takim urokliwym miejscu, bo z jednej strony mamy Wisłę, przystań, pod drugiej stronie ulicy Wyszyńskiego mamy piękny park, więc jej charakter wskazywał, że może być woonerfem. Ulica 3 Maja to jest rzecz oczywista, chcemy zmienić funkcjonalność tej ulicy by stała się tradycyjnym deptakiem, fajnie zaaranżowaną przestrzenią. Na chwilę obecną nie mamy planów realizacji tego typu inwestycji na innych ulicach." - dodaje Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka

Inwestycja przy ulicy Piwnej kosztowała około 2 miliony zł. Powstało nowe oświetlenie, mała architektura w postaci placu zabaw, nowa nawierzchnia. Przypominamy o zmianie organizacji ruchu na ulicy Piwnej - będzie to ulica jednokierunkowa.

B.B.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe