Porzucają zwierzęta wyjeżdżając na wakacje. W schronisku czeka 51 psów i 29 kotów

  • 20.07.2021, 14:56 (aktualizacja 20.07.2021, 16:00)
  • B.B.
Porzucają zwierzęta wyjeżdżając na wakacje. W schronisku czeka 51 psów… fot.B.B.

We Włocławskim Schronisku dla Zwierząt znajduje się obecnie 80 zwierząt – 51 psów i 29 kotów. Jest to liczba znacznie mniejsza niż w ubiegłych latach, kiedy samych tylko psów na terenie placówki było ponad 100, a czasem jeszcze więcej. Niestety w okresie wakacyjnym Schronisko notuje większą liczbę porzuconych zwierząt.

"Na przestrzeni lat liczba zwierząt przebywających w naszym schronisku jest na pewno niższa, co oczywiście cieszy. Myślę, że jest spowodowane większą świadomością społeczną w kwestii opieki i odpowiedzialności za zwierzęta. Wiele zwierząt posiada chipy, dzięki czemu bezdomność się zmniejsza. Jeśli chodzi o przyjęcia zwierząt w okresie letnim, to niestety ich liczba się zwiększyła. Ludzie wyjeżdżają, są też porzucenia zwierząt. Zdarzają się sytuacje, że pies po prostu ucieknie. Wtedy Straż Miejska w pierwszej kolejności jedzie w takie miejsce i ocenia sytuację czy zwierzę jest bezpańskie." - powiedziała Sylwia Warchoł, podinspektor w Schronisku dla Zwierząt we Włocławku

Praktycznie wszystkie adopcje zwierząt ze Schroniska są udane, a więc psy i koty nie wracają już do placówki. W maju w Teatrze Impresaryjnym można było zobaczyć wystawę "Sztuką jest mieć psa". Na plakatach znajdowały się zwierzęta, które od dawna znajdowały się w Schronisku dla Zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że większość znalazło nowy dom.

"Na pewno wystawa się do tego przyczyniła, bo 3/4 tych zwierząt już u nas nie ma. Zwierzęta, które są tutaj najdłużej to zwierzęta starsze. Wiadomo, że ludzie chcą mieć przyjaciela na długie lata, a w przypadku starszego zwierzęcia ta przygoda może okazać się znaczenie krótsza." - dodaje Sylwia Warchoł, podinspektor w Schronisku dla Zwierząt we Włocławku

Ze Schroniskiem dla Zwierząt współpracuje około 60 wolontariuszy, którzy pomagają pracownikom oraz wyprowadzają psy. Zgodnie z regulaminem wolontariuszem może zostać każda osoba pełnoletnia. W przypadku osób, które ukończyły 16 lat wymagana jest zgoda opiekuna. Wolontariusze są ubezpieczeni.

B.B.

Zdjęcia (47)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 20.07.2021, 18:19
Po oczach widać że smutno im. Jakim trzeba być dzbanem aby porzucić zwierzaka. Sam adoptowalem kotkę ze schroniska. Warto wziąć starszego psa czy kota. To jedyna szansa aby mogły przeżyć swoje ostatnie lata w miłości.
ciekawek
ciekawek 20.07.2021, 17:18
To te tłuste koty z PiS ?

Pozostałe