Bannery reklamowe zniknęły z włocławskiego wiaduktu. Okazuje się, że wisiały tam nielegalnie

  • 21.07.2021, 09:19 (aktualizacja 21.07.2021, 14:45)
  • B.B.
Bannery reklamowe zniknęły z włocławskiego wiaduktu. Okazuje się, że wisiały…

W różnych miejscach w naszym mieście można zobaczyć banery reklamowe firm z Włocławka i okolic. Znajdują się na autobusach, płotach, billboardach - to oczywiście spory wydatek dla osób, które reklamują swoje usługi, czy produkty. Bywa że w jednym miejscu mamy "zatrzęsienie" bannerów reklamowych, wieszanych byle jak. Jednym z takich miejsc do niedawna był wiadukt na ul Kapitulnej. Zwłaszcza w czasie kampanii wyborczych plakaty reklamujące kandydatów zdobiły metalowe barierki, po kampanii jednak znikały, a pozostawały bannery przedsiębiorców z Włocławka i okolic. Jak zwrócił nam uwagę jeden z mieszkańców, bannery zniknęły z wiaduktu. Czy tak skoczyły ceny za to miejsce reklamowe, że naraz zniknęły wszystkie bannery? Zapytaliśmy PKP S.A. i okazało się, że plakaty wisiały nielegalnie.

"Wywieszanie plakatów, banerów, reklam i innych elementów na obiektach kolejowych jest zabronione. W przypadku Włocławka, po ujawnieniu w lutym br. na wiadukcie nielegalnie wiszących reklam, powiadomiliśmy właścicieli o nakazie ich usunięcia pod groźbą powiadomienia służb i wyciągnięcia konsekwencji finansowych. Wszystkie reklamy zostały wówczas usunięte." - odpowiada Przemysław Zieliński, członek zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Plakaty zostały usunięte w lutym. Jednak później mogliśmy sporadycznie zobaczyć banery akcji społecznych albo heppeningów.

B.B.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Porządek
Porządek 22.07.2021, 14:36
Wszystkie te podmioty czerpały korzyści finansowe, powinny zapłacić stosowne kary i opłaty za czas wystawienia reklamy. Za to należy odnowić obiekty takie jak ten, choćby odmalować i wymazać te graffiti osób z IQ poniżej normy.

Pozostałe