W sierpniu odbędzie się Festiwal Wisły. Jakie atrakcje?

  • 21.07.2021, 14:09 (aktualizacja 21.07.2021, 15:00)
  • B.B.
W sierpniu odbędzie się Festiwal Wisły. Jakie atrakcje?

Festiwal Wisły wraca do Włocławka. Imprezie był poświęcony dzisiejszy briefing prasowy na przystani przy ulicy Piwnej. Rozpoczęła go zastępca prezydenta Monika Jabłońska, która zachęcała do uczestnictwa w wydarzeniu, mającym się odbyć w piątek 13 sierpnia 2021 r.

"Włocławek kolejny raz jest miejscem gdzie Festiwal Wisły będzie się odbywał. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla naszej społeczności, bo po pierwsze akcentuje, że Włocławek przy Wiśle cały czas jest, historia legitymizuje nasze miejsce w tym Festiwalu. Cały dzień, 13 sierpnia w piątek, będzie przeznaczony na atrakcje festiwalowe. Bądą wątki polskie, regionalne, ale również zagraniczne. Włocławianie bardzo czekali na ten Festiwal, by zobaczyć jak fantastycznie można spędzić czas na przystani i na Bulwarach." - powiedziała Monika Jabłońska, zastępca prezydenta Włocławka

W piątek 13 sierpnia o godzinie 11:00 na Bulwarach staną różne stoiska. Wśród nich: kulinarne, edukacyjne, czy z rękodziełem. Od godziny 17:30 publiczność będzie zapraszana na rejsy po Wiśle. Przygotowane jest wiele bezpłatnych biletów. Wcześniej odbędzie się parada statków i łodzi, które do Włocławka przypłyną z całej Polski.

"Opowiem troszeczkę szerzej o Festiwalu, bo jesteście jednym z miast, które jest na trasie i bardzo się z tego cieszę, ale naszą ambicją jest dotrzeć do wszystkich miast nad Wisłą. Ten Festiwal jest zupełnie wyjątkowy, bo zaczynamy go w Krakowie 25 lipca, gdzie ruszy flis jakubowy. Chcemy odtworzyć camino de Vistula, czyli drogę wodną do Santiago de Compostela. To częste miejsce pielgrzymek. Okazuje się, że droga wiślana przed wiekami była najpopularniejsza, bo była najtańsza i najbezpieczniejsza. Teraz chcemy to przywrócić. Jest specjalny rejs, powstała figura św. Jakuba, która w tym roku została przewieziona do Gdańska, ona będzie też uczestniczyła w Festiwalu, ale za rok ona popłynie morzem do Santiago. (...) Drugą ciekawostką jest to, że będziemy mieli tutaj łódź, która jest zupełnym unikatem, ponieważ powstała na bazie polichromii w Toruniu, która jest najstarszym odwzorowaniem łodzi rzecznej w Europie. W tej chwili wiemy, że trwają poszukiwania starszej, ale wszystko wskazuje, że ta nasza polichromia jest bezcenna. Udało się odtworzyć tę łódź i ona spłynęła na wodę. Jest to łódź transportowa używana przez Zakon Krzyżacki, nazywa się nasuta. Ona tez będzie we Włocławku." - powiedział Jacek Kiełpiński, rzecznik prasowy Festiwalu Wisły

Imprezie będą towarzyszyły występy artystyczne. Na uczestników oprócz tradycyjnej kuchni będą czekały różne gry i zabawy. Będzie można również porozmawiać i zdobyć wiedzę na temat żeglugi Wisłą.

 

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe