Włocławianin przejechał 3 100 km rowerem. Konkurs na Rowerową Stolice Polski zakończony

  • 22.07.2021, 13:25 (aktualizacja 22.07.2021, 13:39)
  • B.B.
Włocławianin przejechał 3 100 km rowerem. Konkurs na Rowerową Stolice…

Na skwerku przed Urzędem Miasta odbyło się podsumowanie konkursu na Rowerową Stolicę Polski. Była to III edycja rywalizacji. W tym roku wzięły w niej udział 53 miasta, w tym Włocławek. W poprzedniej edycji Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Włocławek zajął 35 miejsce.

"Dzisiaj podsumowujemy III edycję Rowerowej Stolicy Polski. Bardzo się cieszę, bo Włocławek w każdej edycji brał udział i nasi mieszkańcy nakręcili wiele kilometrów. W tym roku dwukrotnie więcej niż to miało miejsce ostatnio. W klasyfikacji miast prezydenckich zajęliśmy 34 miejsce. Chcę podziękować wszystkim, którzy się w tę akcję zaangażowali." - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Następnie dwójka osób, która przejechała dla naszego miasta otrzymała upominki. Pani Magdalena Sykowska przejechała 744 km, natomiast Piotr Stawicki aż 3100 km. Szczegóły tegorocznej rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski przedstawiła Monika Jabłońska, zastępca prezydenta Włocławka.

"Przez cały czerwiec 2021 r cała Polska kręciła kilometry. Wszyscy razem zrobiliśmy ponad 7 milionów km. W akcji uczestniczyło ponad 45 000 mieszkańców naszego kraju z 53 miast prezydenckich. Ideą tego przedsięwzięcia jest promocja zdrowego trybu życia, alternatywnych sposobów transportu. Przez te 30 dni czerwca udało się ograniczyć emisję dwutlenku węgla do środowiska o blisko 257 ton. Myślę, że jest to bardzo imponująca liczba. Włocławek w tym roku zwiększył przejechany dystans – 57 100 km, zajmując 34 miejsce w Polsce. Wyprzedziliśmy Toruń, Poznań, Kraków, Koszalin czy Chorzów." - powiedziała Monika Jabłońska, zastępca prezydenta Włocławka

Rowerową Stolicą Polski została Nowa Sól, gdzie rowerzyści zdobyli 15 146 punktów. Za nią znalazła się Biała Podlaska – 8 387 punktów oraz Puławy – 5 605 punktów. Znajdujący się na 34 lokacie Włocławek zdobył 522 punkty. Z rywalizujących miast najgorzej wypadli cykliści z Krakowa, osiągając jedynie 61 punktów.

 

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe