Nie ma gdzie wyrzucić psich odchodów, ani śmieci. Na os. Michelin brakuje koszy na śmieci

  • 03.08.2021, 11:12 (aktualizacja 03.08.2021, 18:01)
  • B.B.
Nie ma gdzie wyrzucić psich odchodów, ani śmieci. Na os. Michelin brakuje…

Mieszkańcy osiedla Michelin wychodząc na spacer muszą się liczyć z tym, że jeśli zjedzą na nim batonik, albo wypiją napój, nie będą mieli gdzie wyrzucić butelki ani opakowania. To może nie jest tak uciążliwe jak chodzenie z psimi odchodami, zapakowanymi w worek z którymi trzeba przejść spore odległości zanim będzie można je wyrzucić. Problem tkwi w niewystarczającej ilości koszy na śmieci. Ta kwestia dotyczy nie tylko koszy na papierki, butelki i puszki, ale również tych na psie odchody. W  obliczu poważnych inwestycji jakie realizowane są we Włocławku, z pewnością stać nasz samorząd na tak podstawowe zakupy, tym bardziej, że jeżeli chcemy uczyć włocławian porządku i sprzątania po zwierzętach, musimy zapewnić im do tego odpowiednie warunki. Ja wiadomo za nieposprzątanie po zwierzaku grozi nam mandat, a i podatek od psów we Włocławku nie jest wcale mały. Zwróciliśmy więc uwagę Miejskiego Zarządu Infrastruktury Drogowej i Transportowej we Włocławku na problem i zapytaliśmy czy planowane jest zwiększenie liczby ulicznych koszy na Michelinie.

"Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku informuje, że realizacja postulatów mieszkańców będzie możliwa w przypadku zwiększenia środków finansowych w budżecie Jednostki." - czytamy w komunikacie MZIDiT

MZIDiT nie ma środków, by postawić więcej koszy. Wobec tego zwróciliśmy się do Ratusza, z pytaniem, czy takie zwiększenie środków jest planowane.

"Urząd Miasta Włocławek informuje, że zmiana uchwały budżetowej w zakresie przeniesienia środków finansowych z zadań poszczególnych wydziałów czy jednostek podległych jest kompetencją Rady Miasta Włocławek. MZIDiT wystąpił z wnioskiem do wydziału nadzorującego o zwiększenie środków finansowych. Sam wydział na ten moment nie dysponuje środkami, które mogłyby zostać rozdysponowane. Zauważyć ponadto należy, że sytuacja finansowa miasta nadal uzależniona jest od znacznie ograniczonych wpływów budżetowych związanych z sytuacją COVID oraz oszczędności." - odpowiada Urząd Miasta

Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportowej jak twierdzi dostrzega problem zbyt małej liczby koszy na osiedlu Michelin, wnioskował o zwiększenie środków. Niestety, wygląda na to, że rzeczonych środków nie otrzyma z powodu ograniczonych wpływów budżetowych. Mieszkańcy Michelina nadal będą musieli nadkładać drogi, by znaleźć uliczny kosz i wyrzucić papierek, czy butelkę. Może przy następnym Budżecie Obywatelskim mieszkańcy Michelina zaproponują zakup koszy na śmieci? Tak niezbędna i podstawowa propozycja do BO powinna zawstydzić odpowiedzialnych za tę sytuację.

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe