Pod Brześciem powstaje fabryka rowerów. Ma zatrudniać 500 osób

  • 17.08.2021, 11:49 (aktualizacja 17.08.2021, 11:52)
  • informacja prasowa
Pod Brześciem powstaje fabryka rowerów. Ma zatrudniać 500 osób materiały prasowe

Trwają zaawansowane prace przy budowie nowoczesnej fabryki rowerów portugalskiej firmy RTE Poland. Inwestycja o powierzchni użytkowej ponad 25 tys. m2 powstaje w Brześciu Kujawskim na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. Od chwili powstania Strefy już 30 inwestorów zakupiło tereny o łącznej powierzchni 150 ha. Koncern RTE jest jednym z największych producentów rowerów w Europie. O zlokalizowaniu kolejnej fabryki w Polsce zadecydowały dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz świetne położenie.

„Fabryka RTE w Polsce będzie zaopatrywała sieć sklepów Decathlon w Europie Wschodniej.” – mówi Jorge Salgado, CEO RTE Poland.

Budowa fabryki ma się zakończyć już pod koniec roku, tak aby regularna produkcja rozpoczęła się w I kwartale 2022 roku. Firma informuje, że do tej pory w budowę polskiej fabryki zainwestowano 20 milionów euro. Obecnie zakład jest zaprojektowany na produkcję 500 000 rowerów rocznie. W drugiej fazie, dzięki kolejnej inwestycji w wysokości 8-10 milionów euro, zdolności produkcyjne mają zostać podwojone do 1 miliona sztuk rocznie. W tym etapie produkcja zostanie rozszerzona o kolejne komponenty rowerowe, które wcześniej były dostarczane przez dostawców zewnętrznych. Docelowo spółka planuje zatrudnić ponad 500 osób. Za wielobranżowy projekt, zarządzanie oraz nadzór techniczny nad budową fabryki odpowiada warszawska spółka Project Management.

„Budowa idzie zgodnie z harmonogramem oraz ustaleniami. Konstrukcja dachu jest już ukończona w 95%. Równolegle trwa montaż poszycia dachowego. Wszystkie obecnie zaplanowane regały w magazynie wysokiego składowania zostały już zamontowane.” – mówi Andrzej Przesmycki, CEO Project Management

Fabryka będzie wykorzystywała wiele rozwiązań z obszaru Industry 4.0, m. in. nowoczesne systemy zarządzające produkcją, a także samojezdne i w pełni zautomatyzowane wózki magazynowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

informacja prasowa

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert
Robert 12.08.2022, 13:28
Kiedy zaczyna sie rekrutacja?
Gosc
Gosc 21.08.2021, 22:41
Witam! Kiedy zaczyna sie rekrutacja i w jaki sposób mozna skladac swoje CV

Pozostałe