Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego  

  • 15.01.2019, 17:34 (aktualizacja 15.01.2019, 18:13)
  • Bogumiła Obałkowska
Dwa nowe radiowozy dla policjantów z Brześcia Kujawskiego  

Dzisiaj w samo południe na terenie komisariatu w Brześciu Kujawskim zostały oficjalnie przekazane dwa nowe radiowozy policyjne. Oznakowane Ople Astry Kombi zostały uroczyście przekazane do służby. Pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku podinsp. Krzysztof Rakowski podziękował przedstawicielom Starostwa Powiatowego we Włocławku i samorządowcom z Brześcia Kujawskiego, Lubrańca i Lubania za wsparcie mundurowych.

 

'To właśnie przekazane pieniądze w kwocie 74 tys. przez samorządy pozwoliły na zakup dwóch oznakowanych radiowozów. Drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji. Dzięki temu policjanci z Brześcia Kujawskiego będą mogli używać 2 radiowozów do poprawy bezpieczeństwa na terenie działania gmin podlegających działaniu Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim - jest to gmina Brześć Kujawski, Lubanie, Izbica Kujawska i Lubraniec. Pojazdy są przystosowane do pracy w naszej służbie" - poinformował Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

 

"Każdy nowy sprzęt dla policji czy innych służb mundurowych jest miłą uroczystością. Cieszę się, że jako radny minionych kadencji zawsze wspieraliśmy na radzie powiatu działalność służb mundurowych. Deklaruje, że będę wnioskował o to aby to wsparcie w latach następnych zachować, gdyż bezpieczeństwo mieszańców jest sprawa priorytetową."- skomentował starosta Powiatu Włocławskiego Roman Gołębiewski 

 

W 2017 roku komisariat również otrzymał dwa radiowozy, jednak jak wskazał Piotr Błażejewski komendant z Brześcia Kujawskiego były używane na każdej zmianie i po roku ich użytkowania, na licznikach mają ponad 70 tysięcy przejechanych kilometrów. Przekazanie aut dla komisariatu było niezbędne do poprawnego funkcjonowania tamtejszej jednostki. W spotkaniu oprócz kadry kierowniczej wzięli udział przedstawiciele samorządów, którzy w połowie sfinansowali zakup radiowozów oraz Proboszcz Parafii z Brześcia Kujawskiego ks. Ireneusz Juszczyński.  

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (11)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dftr
dftr 15.01.2019, 18:57
proboszcz zapisal sie do policji

Pozostałe