We Włocławku powstanie Teatr Trójka - dzieci z niepełnosprawnościami wystąpią na dużej scenie

  • 09.09.2021, 13:18 (aktualizacja 09.09.2021, 13:36)
  • B.B.
We Włocławku powstanie Teatr Trójka - dzieci z niepełnosprawnościami wystąpią…

Na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowane zostały szczegóły porozumienia między Teatrem Impresaryjnym a Zespołem Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej. Przed budynkiem teatru uczestniczki spotkania poinformowały media o utworzeniu Teatru Trójka.

"Kiedy objęłam funkcję dyrektora jednym z moich celów było otwarcie przestrzeni teatralnej dla wielu środowisk. Osoby z niepełnosprawnościami były i są mi szczególnie bliskie. Chciałam, żeby ta przestrzeń, ten teatr był również dla nich. Przypadek sprawił, że spotkałyśmy się z panią dyrektor Ewą Fol w kwietniu i po naszej rozmowie narodziła się ta idea. Wiem, że w Zespole Szkół nr 3 bardzo prężnie działa teatr i postanowiłyśmy, by te działania teatralne przenieść do Teatru Impresaryjnego." - powiedziała Monika Budzeniusz, dyrektor Teatru Impresaryjnego

Następnie głos zabrała Ewa Fol, dyrektor Zespołu Szkół nr 3. Podkreślała, że teatr, występy przed publicznością, pomagają jej podopiecznym.

"Chciałyśmy, z panią Moniką Budzeniusz, stworzyć dla dzieci z niepełnosprawnościami coś, co pomoże wyrazić im swoje emocje, swoje uczucia i myśli. Nie ukrywam, że w Zespole Szkół nr 3 działa grupa teatralna, ale właśnie od dzisiaj, dzięki uprzejmości pani dyrektor i pracowników Teatru Impresaryjnego nasi uczniowie wraz z terapeutami, będą mogli stanąć na deskach prawdziwego teatru, z prawdziwymi rekwizytami i z nieocenioną pomocą jaką oferuje nam teatr. Jest to też forma terapii dla naszych uczniów. Terapia przez sztukę. Język sztuki rozumie każdy." - powiedziała Ewa Fol, dyrektor Zespołu Szkół nr 3

Zajęcia dla młodych artystów z Zespołu Szkół nr 3 będą obywały się dwa razy w tygodniu dla dwóch grup. Efekty ich pracy będziemy mogli zobaczyć wiosną na deskach Teatru Impresaryjnego.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe