Już w sobotę 38. Bieg Kujawiaka

  • 14.09.2021, 13:06 (aktualizacja 14.09.2021, 13:11)
  • B.B.
Już w sobotę 38. Bieg Kujawiaka

Zbliża się 38. Bieg Kujawiaka, czyli jedno z najważniejszych wydarzeń lekkoatletycznych w naszym mieście. Na zawodach co roku stawia się wielu zawodników nie tylko z Włocławka, ale z całej Polski i świata. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września na Stadionie Przylesie. Dziś na obiekcie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie.

"Chcemy zaprosić na 18 września, w tym miejscu będziemy inaugurować kolejną edycję Biegu Kujawiaka. Cieszymy się, że od tylu lat ranga tej imprezy sportowej utrzymuje się i z każdym rokiem mam wrażenie, że liczba uczestników rośnie. Dlatego już dzisiaj zapraszamy. To jest nasza tradycyjna impreza biegowa, w pięknym otoczeniu przyrody, więc myślę, że wszyscy uczestnicy będą zadowoleni." - powiedział prezydent Marek Wojtkowski

Zawody zostaną otwarte o godzinie 11:00. Po uroczystej inauguracji rozpocznie się rywalizacja w biegach szkolnych dla dzieci i młodzieży. Dzieci i młodzież rywalizować będą zgodnie z kategorią wiekową. Zawodnicy z podziałem na chłopców i dziewczynki startować będą na dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Biegi z udziałem dzieci i młodzieży są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Organizatorzy przygotowali bardzo atrakcyjną formułę uczestnictwa, której celem jest zachęcenie najmłodszych do aktywności sportowej. Wszyscy mali uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale na mecie biegu. Zawodnicy za miejsc I-III otrzymają dodatkowo nagrody rzeczowe. Zespoły zgłoszone przez szkoły zdobędą puchary za miejsca I-III (1 osoba=1 punkt). Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 10 km i wystartuje o godzinie 13:00. Bieg ma charakter otwarty. Start i meta biegu głównego usytuowane są na Stadionie Przylesie, a trasa wiedzie głównie malowniczymi duktami leśnymi (2 pętle po 5 km). Opłata startowa za bieg główny uzależniona jest od rodzaju pakietu startowego, czasu dokonanej wpłaty i wynosi:
- od dnia 01.09 do dnia 11.09.2021 r.

  • 30,00 zł – Pakiet Basic
  • 60,00 zł – Pakiet Standard

- w dniach 17.09.2021 r. - 18.09.2021 r. w biurze zawodów pod warunkiem wolnych pakietów (płatność tylko gotówką):

  • 40,00 zł – Pakiet Basic
  • 70,00 zł – Pakiet Standard
B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe