Ruszyła rekrutacja na bezpłatne zajęcia z angielskiego i robotyki dla uczniów szkół podstawowych

  • 15.09.2021, 18:28 (aktualizacja 15.09.2021, 18:35)
  • informacja prasowa
Ruszyła rekrutacja na bezpłatne zajęcia z angielskiego i robotyki dla…

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego polska firma odzieżowa LPP oraz gmina Brześć Kujawski rozpoczęły rekrutację na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży z regionu. Pod okiem doświadczonych pedagogów, uczniowie klas 1-6 rozwiną umiejętność posługiwania się językiem angielskim, a chętni z klas 7 i 8 poszerzą swoje kompetencje z zakresu robotyki i programowania. Bezpłatne zajęcia fakultatywne będą realizowane w ramach programu społecznego LPP „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi”. Oferta przygotowana na rok szkolny 2021/2022 obejmuje kontynuację rozpoczętego trzy lata temu programu „Angielski z LPP” oraz uruchomienie nowego projektu z zakresu robotyki i programowania, organizowanego we współpracyz Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” oraz Państwową Uczelnią Zawodową we Włocławku. Bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania rozpoczną się w październiku br. i będą skierowane do uczniów klas 7 i 8. Rekrutacja jest prowadzona za pośrednictwem szkół podstawowych działających na terenie gminy.

- Znajomość nowych technologii i umiejętność posługiwania się nimi to we współczesnym świecie jedne z najważniejszych kompetencji, które w istotny sposób będą decydować o naszej przyszłości. Biorąc pod uwagę chociażby przykład LPP – jesteśmy producentem odzieży, ale bez nowych technologii nie moglibyśmy się tak dynamicznie rozwijać. Umożliwienie dzieciom dostępu do wiedzy i nauki w tym kierunku traktujemy więc priorytetowo. Jako firma rodzinna, szczególnie rozumiemy jak ważne jest inwestowanie w rozwój kolejnych pokoleń – mówi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Program nauczania obejmie podstawy budowania przestrzennego, naukę wybranych języków programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce do wyposażenia robotów w zdolność do wykonywania prostych zadań. Podczas kursu dzieci będą pracować z zestawami edukacyjnymi Abilix Krypton 2, które umożliwiają budowę urządzeń oraz robotów humanoidalnych. Lekcje poprowadzi wykładowca Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku, posiadający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci w wieku szkolnym. Zajęcia dodatkowe z robotyki i programowania dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych będą odbywać się co dwa tygodnie w Brzeskim Centrum Kultury i Historii „Wahadło” i potrwają do końca semestru zimowego.

 Angielski z LPP Z początkiem roku szkolnego rusza także kolejna edycja kursu języka angielskiego. Będą w nim mogli wziąć udział chętni uczniowie klas 1-6 szkół podstawowych. Lekcje w formie stacjonarnej poprowadzą nauczyciele ze Szkoły Języków Obcych Oxford School z Włocławka. Spotkania będą się odbywać w placówkach edukacyjnych, do których na co dzień uczęszczają dzieci. Rekrutacja na zajęcia jest prowadzona za pośrednictwem szkół podstawowych. Bezpłatny kurs rozpocznie się w październiku br., po utworzeniu grup zajęciowych. Rodzice z gminy Brześć Kujawski zainteresowani zapisaniem dzieci na „Robotykę i programowanie z LPP” lub „Angielski z LPP” proszeni są o kontakt z sekretariatami szkół lub Urzędem Miejskim pod numerem 54 231 63 16 oraz pod adresem e-mail:[email protected].

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe