Alarm w Zespole Szkół Ekonomicznych. Ewakuowano ok. 170 osób

  • 16.09.2021, 13:41 (aktualizacja 16.09.2021, 14:21)
  • B.B.
Alarm w Zespole Szkół Ekonomicznych. Ewakuowano ok. 170 osób archiwum

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego do 8 placówek edukacyjnych wpłynęła informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego. Podobna sytuacja miała miejsce dziś w Zespole Szkół Ekonomicznych.

"Dzisiaj przed godziną 8:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na skrzynkę mailową szkoły wpłynęła wiadomość o możliwości rozpylenia niebezpiecznej substancji. Obiekt został sprawdzony przez policyjnych pirotechników i psy służbowe. Informacja nie potwierdziła się. Obecnie trwa ustalanie sprawcy fałszywego alarmu." - powiedziała nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku

Decyzją dyrekcji z placówki zostało ewakuowanych około 170 osób. Około godziny 9:00 uczniowie, nauczyciele i pracownicy wrócili do budynku szkoły. Sprawcy takich zgłoszeń nie mogą czuć się bezkarni. Wczoraj wieczorem informowaliśmy Państwa o przesłaniu aktu oskarżenia do Sądu Rejonowego we Włocławku przeciwko Bartłomiejowi J. Oskarżonemu o to, że w dniu 12 sierpnia 2020 roku, wiedząc że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił o zdarzeniach zagrażających życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Ładunki miały znajdować się w Sądzie Rejonowym i Urzędzie Miasta Włocławek.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe