W bibliotece powstanie "Strefa Dziecka" i "Mediateka". Likwidacji ulegną filie nr...

  • 22.09.2021, 03:07 (aktualizacja 22.09.2021, 07:44)
  • Bogumiła Obałkowska
W bibliotece powstanie "Strefa Dziecka" i "Mediateka". Likwidacji ulegną…

Na najbliższej sesji Rady Miasta Włocławek, procedowany będzie punkt pod nazwą "Uchwała w sprawie ogłoszenia zamiaru likwidacji i zmiany lokalizacji filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku oraz zamiaru dokonania zmian w statucie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku." Co dokładnie kryje uchwała?. Inicjatorem zmian jest dyrekcja MBP. Jak czytamy w uzasadnieniu:

"Dostosowuje się strukturę organizacyjną do nowych warunków lokalowych oraz trendów i kierunków współczesnego bibliotekarstwa. Niektóre z rozwiązań wymagają zmian statutowych polegających między innymi na likwidacji niektórych filii, aby przekształcić je w działy"

Zaproponowane do likwidacji są Filia Książki Mówionej oraz Filia Dziecięca nr 1, które dawniej mieściły się poza siedzibą główną biblioteki, a w latach 2000 i 2008 zostały przeniesione do centrali przy ul. Warszawskiej. Filia, to miejsce poza siedzibą główną, stąd propozycja ujednolicenia nazewnictwa. Zatem - likwidowane filie przyjmą nazwy "Strefa Dziecka" i "Mediateka". Jeżeli chodzi zaś o zmiany lokalizacji - w uchwale zaproponowano przeniesienie Filii Dziecięcej nr 2 przy ul. Dziewińskiej do budynku Filii nr 7  przy ul. Kapitulnej. Filia nr 7 zmieni zatem nazwę na Filia Dziecięca, a formalnie Filia nr 7 zostanie zlikwidowana. Zmiany zapisów w statucie pozwolą także na odpłatne wynajmowanie pomieszczeń w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe