Naruszenie nietykalności cielesnej w Domu Dziecka? Jest akt oskarżenia przeciwko pedagog

  • 22.09.2021, 15:20 (aktualizacja 22.09.2021, 15:32)
  • B.B.
Naruszenie nietykalności cielesnej w Domu Dziecka? Jest akt oskarżenia… zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Rypinie skierowała do Sądu Rejonowego w Rypinie akt oskarżenia przeciwko Marzenie Z. oskarżonej o przestępstwo z art. 217§ 1 kk. Oskarżona miała 16 listopada 2020 r. naruszyć nietykalność cielesną małoletniej Klaudii D. poprzez szarpanie za ręce, uderzanie zeszytem w głowę, ciągnięcie za ucho. Do sytuacji miało dość na terenie stołówki Państwowego Domu Dziecka w Rypinie podczas odrabiania lekcji i przygotowania się do zajęć na następny dzień.

"Oskarżona nie jest spokrewniona z pokrzywdzoną, jest pedagogiem. Pokrzywdzona jest 11-letnią dziewczynką. Podejrzana przyznała się do naruszenia nietykalności cielesnej w/w dziewczynki, zaprzeczyła, aby chciała dokuczyć pokrzywdzonej. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że przedmiotowy incydent był zdarzeniem jednorazowym." - informuje zastępca Prokuratora Rejonowego Jacek Lasiński

Marzenie Z. grozi kara grzywny i pozbawienie wolności do roku. Z policyjnych statystyk wynika, że z art. 217 kk w 2020 r. stwierdzono 1781 przestępstw i wszczęto 507 postępowań.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe