Uwaga włocławianie! Najbliższa apteka całodobowa w Toruniu! Odsyła do niej apteka na placu Wolności

  • 25.09.2021, 01:50 (aktualizacja 25.09.2021, 03:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Uwaga włocławianie! Najbliższa apteka całodobowa w Toruniu! Odsyła do… Fot.nadesłane

Na terenie Włocławka obecnie funkcjonuje 37 aptek. Niestety żadna z nich nie jest czynna w godzinach nocnych. Przekonał się o tym m.in pan Jacek, który w wyniku urazu kręgosłupa udał się do apteki, potrzebował leków i maści uśmierzających ból. Najpierw wybrał się do apteki, która zapadła mu w pamięć jako całodobowa. Tam jednak zastał informacje na drzwiach, że Apteka Pełniąca Dyżur Całodobowy znajduje się na Placu Wolności (zdjęcia), po dotarciu do wskazanej apteki na Placu Wolności okazało się, że apteka jest zamknięta. Na drzwiach jednak widniała informacja odsyłająca do kolejnych aptek, dyżur całodobowy pełnią bowiem apteka na ul. Lelewela i na  ul. św. Faustyny. Problem w tym...że w Toruniu. 

"Kpina! Odsyłają do całodobowej apteki na pl. Wolności, a ta odsyła do Torunia. Cyrk."- powiedział pan Jacek 

Od lat problem nocnych i świątecznych dyżurów aptek jest nierozwiązany. Harmonogram musi ustalać powiat/ miasto w drodze uchwały rady gminy/miasta. Co więcej sytuacja się w tej kwestii nie poprawi, bowiem zabiera się za to rząd a efektem grzebania w ustawie jest projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego, który zakłada całkowite zniesienie obowiązku całodobowych dyżurów... W porze nocnej apteki mają dyżurować w godzinach 21.00 – 23. 00, a w dni wolne od pracy – do 18.00.  NFZ ma za te dyżury płacić, a jeżeli samorząd uzna, że apteka powinna być otwarta dłużej, na budżet miasta  ma spaść ciężar finansowania dyżuru. Innym problemem jest sytuacja aptek, których nie stać na zatrudnienie farmaceuty na godziny nocne, gdy obroty są niewielkie. Dla wielu właścicieli aptek nocne dyżury to być lub nie być ich biznesu. Kto zatem powinien ponieść koszty funkcjonowania aptek w godzinach nocnych? Słuszne wydaje się być stanowisko Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który zauważa, że to NFZ powinien finansować nocne dyżury aptek, zwłaszcza że sankcje nałożone na apteki za niewywiązywanie się z pełnienia dyżurów będą wpłacane na rzecz NFZ a nie powiatu. Zapytalibyśmy o zdanie posłanki PiS z Włocławka ( Joanna Borowiak) i Tubowa ( Anna Gembicka), ale z obawy przed pytaniami, które może postawić nieopłacony dziennikarz ograniczają się do wysyłania smsów z treścią "Nie mogę rozmawiać, proszę o sms" i nieodpowiadania na zawarte pytania...

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
A.
A. 25.09.2021, 16:31
Może problem rozwiązałyby automaty z lekami pierwszej doraźnej pomocy. Widziałam takie w Toruniu. U nas nie ma.
Farmaceuta
Farmaceuta 25.09.2021, 04:10
Kondony na stacji benzynowej mozna kupic.
ha ha ha
ha ha ha 28.09.2021, 20:21
Z Ciebie taki farmaceuta jak z mysiego tyłka torba podróżna. Farmaceuta nigdy nie użyłby słowa kondony zamiast kondomy!

Pozostałe