Artyści w szczytnym celu skakali ze spadochronem w Kruszynie

  • 26.09.2021, 10:43 (aktualizacja 27.09.2021, 13:36)
  • B.B.
Artyści w szczytnym celu skakali ze spadochronem w Kruszynie

JUMP FOR THE PLANET to globalna akcja, której celem jest niesienie pomocy uchodźcom klimatycznym, w tym przede wszystkim dzieciom, które są ofiarami zmian klimatycznych. Inicjatorem akcji jest Tomasz Kozłowski od wielu lat pomagający potrzebującym jako ratownik górski i psycholog. Jest także skoczkiem spadochronowym. Do akcji, polegającej na skokach ze spadochronem, spontanicznie włączyli się znani artyści.

"Jest to przyjemność, bo akcja jest szlachetna, niezwykła, niepowtarzalna. Tomasz Kozłowski jest pomysłodawcą i organizuje niebywały projekt, który jest ważniejszy niż sam skok, który odda. A skok też jest niebagatelny, z 45 km, w ten sposób zostanie pobity rekord świata w skokach ze stratosfery. Ale nie to jest najważniejsze. Z tym skokiem Tomek chce zwrócić uwagę na ogromny problem jaki tej chwili występuje na naszej planecie, mianowicie problem ofiar zjawiska cieplarnianego. Każdego dnia 50 000 osób na świcie traci dom nad głową z powodu różnego rodzaju kataklizmów, które są wynikiem efektu cieplarnianego. Powstał projekt pomocy takim ludziom, bo to nie tylko skok Tomka bardzo dużej wysokości, ale jest też pomysł jak można najszybciej pomóc tym ludziom. Powstał pomysł, przy udziale zaangażowanych w to architektów, konstruktorów, budowy domów z kontenerów, którymi cały świat jest zawalony. W przyszłym roku cała ta rzecz wybuchnie, eksploduje i w przyszłym roku dojdzie do skoku z 45 jm. Będzie transmisja na cały świat, zaangażowane są bardzo poważne instytucje, NASA, UNESCO, osoby prywatne. My, jako aktorzy, wspieramy Tomka w skokach tandemowych, żeby na naszym gruncie, na naszej rodzimej płaszczyźnie opowiedzieć o tej akcji i zwrócić na nią uwagę." - powiedział aktor Jarosław Boberek

Na lotnisku w Kruszynie pojawiło się wielu znanych aktorów, którzy włączyli się w akcję. Wśród nich m. in. wspomniany Jarosław Boberek, Karolina Gorczyca, Magdalena Turczeniewicz, Maciej Stuhr, Maciej Cieszyński.

B.B.

Zdjęcia (37)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe