Otylia Jędrzejczak wybrana na prezesa Polskiego Związku Pływackiego!

  • 27.09.2021, 06:59 (aktualizacja 27.09.2021, 07:21)
  • informacja prasowa
Otylia Jędrzejczak wybrana na prezesa Polskiego Związku Pływackiego!

Otylia Jędrzejczak została prezesem Polskiego Związku Pływackiego. Pływaczka, trzykrotna rekordzistka świata i mistrzyni olimpijska zwiazana jest z naszym regionem. Ojciec Otyli kończył szkołę we Włocławku, a następnie osiedlił się w regionie. Tutaj też jeszcze w 2014 roku była zameldowana Otylia, stąd też swoich sił próbowała w polityce. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 bezskutecznie ubiegała się o mandat z drugiego miejsca na liście PO w województwie kujawsko-pomorskim, uzyskując 10 110 głosów. Wybory prezesa Polskiego Związku Pływackiego odbywały się w Spale. 

"Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Polskiego Związku Pływackiego wybrał Otylię Jędrzejczak na stanowisko Prezesa Polskiego Związku Pływackiego" - taki wpis ukazał się na oficjalnej stronie związku dziś w nocy.

W głosowaniu dostała 77 głosów, pokonała Jacka Śmigielskiego który dostał jedynie 25 głosìw delegatów. 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe