sobota, 20 kwietnia 2024 12:50

Lider Włocławek- Włocłavia Włocławek 0:2

Autor: fot. B.O.

W piątkowy wieczór, 8 października o godzinie 18:30 rozegrano na stadionie OSiR we Włocławku  mecz derbowy pomiędzy Liderem, a Włocłavią. Był to już siódmy pojedynek derbowy tych drużyn. Lepsi w tym meczu okazali się piłkarze Włocłavii Włocławek.
Zdecydowanym faworytem przed tym spotkaniem była drużyna Włocłavii. Początek meczu zgodnie z oczekiwaniami należał do drużyny gości, bo w takiej roli występowała w tym meczu Włocłavia. Zdecydowaną przewagę już w 4 minucie udokumentował golem Oleg Tabaka. Po 15 minutach gry mecz się wyrównał. Nieoczekiwanie to zespół Lidera zaczął częściej posiadać piłkę i prowadzić grę. Jednak młoda drużyna Lidera nie zdołała przełożyć tego na sytuacje podbramkowe i zdobycie gola. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Włocłavii.
Druga połowa przebiegała pod całkowitą kontrolą zespołu Włocłavii. Drugiego gola zdobył w 77 minucie Kamil Kuropatwiński. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Warto podkreślić, że był to już dziewiąty mecz Włocłavii bez straty gola.
Włocłavia po tym spotkaniu wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. W sobotę swoje mecze w 10 kolejce rozegrają Wda Świecie i Unia Solec i przynajmniej do tego momentu podopieczni trenera Lewandowskiego będą liderem tabeli. Drużyna Lidera Włocławek z dorobkiem 10 punktów po 10 kolejkach jest na 12 miejscu