Agrounia zablokuje w poniedziałek Anwil. To protest przeciwko wysokim cenom nawozów

  • 09.10.2021, 01:21 (aktualizacja 09.10.2021, 01:29)
  • informacja prasowa
Agrounia zablokuje w poniedziałek Anwil. To protest przeciwko wysokim…

Agrounia na swoim facebookowym profilu zapowiedziała protest w poniedziałek 11 października pod zakładem Anwil. Michał Kołodziejczak i rolnicy związani z AgroUnią zapowiedzieli blokadę zakładów azotowych należących do Skarbu Państwa. W ocenie organizatora strajków obecna polityka rządu doprowadzi w ciągu roku do dwucyfrowej inflacji:

"Ceny nawozów oszalały. To dla rolników, jak klęska żywiołowa. Robimy strajk To kolejny wstrząs, który dobija polskie rolnictwo. Bez walki go nie oddamy. PONIEDZIAŁEK - 9.00- Włocławek widzimy się przed zakładem ANWIL. Nie możemy pozwolić, by w tak trudnej sytuacji nawozy wywożone były za granicę, ale przede wszystkim żądamy audytów SKĄD TAK HORRENDALNE PODWYŻKI? TO JEST  NIENORMALNE. Składamy wnioski do NIK, UOKiK i ministerstwa rolnictwa. Działamy, żeby nie było za późno. "- czytamy na stronie Agrounii

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawiślok.
Zawiślok. 11.10.2021, 08:40
Zgadzam się z rozgoryczeniem rolników ale 60%-70% To są koszty gazu, który jest potrzebny do syntezy amoniaku i produkcji kwasu azotowego z kwasu azotowego jest produkowana saletra i saletrzak do tego dochodzą też koszty energii elektrycznej, która jest obarczona podatkiem od emisji CO2. Dlatego rolnicy powinni protestować nie pod bramami Anwilu SA tylko pod sejmem i ambasadą Rosji dlaczego tak nam sprzedają gaz. Agro Unia, nie protestowała kiedy wprowadzano podatek wodny, a mnie to dziwi bo to uderza w brzedsiębirorstwa, a w szczegulności w produkcje rolne i hodowle zwierząt.

Pozostałe