Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki

  • 13.10.2021, 13:49 (aktualizacja 13.10.2021, 14:16)
  • B.B.
Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki

Dziś o godzinie 12:00 w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odbyła się inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości wzieli udział przedstawiciele władz miasta oraz kilkudziesięciu studentów.

"Z niecierpliwością czekaliśmy wszyscy na tę chwilę, kiedy wreszcie będziemy mogli spotkać się, odświeżyć znajomości, przyjaźnie oraz uczestniczyć w zajęciach. Jesteście Państwo elitarnym towarzystwem ludzi 50+. 50+ to przyznacie Państwo bardzo ładne i owiane aurą tajemniczości określenie. Wśród nas nikt nie nazywa nas seniorami babciami, dziadkami. Wy jesteście studentami Włocławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasz Uniwersytet jest miejscem stworzonym specjalnie dla Was, jesteście tu mile widziani, akceptowani bez żadnych zastrzeżeń. Weźcie zatem do ręki indeks i patrzcie na niego nie jak na bilet autobusowy, lecz jak na kartę wstępu do elitarnego klubu 50+." - powiedziała Beata Pawłowska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Beata Pawłowska w swoim przemówieniu do studentów o tym, że bardzo ważne jest dla osób starszych wyjście z domu, spotkanie z innymi ludźmi, wspólne spędzanie czasu. Zgodnie z informacją znajdującą się na stronie internetowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku na studentów w najbliższym czasie czekają trzy wykłady: „Nie tylko dla dzieci. O literaturze dziecięcej w perspektywie współczesnej humanistyki”, „Włocławski Teatr Impresaryjny – historia, eksponaty ze spektaklu, aktualna oferta” i „Co zrobić aby pokochać siebie ?”.

B.B.

Zdjęcia (43)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
stary
stary 13.10.2021, 21:42
To idzie młodość, młodość, młodość ...

Pozostałe