Wójt gminy Choceń: "Te budynki już od kilku lat stały nieczynne". Obiekty Zakładów Mięsnych Czerniewice mają nowego właściciela

  • 13.10.2021, 17:27 (aktualizacja 13.10.2021, 20:55)
  • B.B.
Wójt gminy Choceń: "Te budynki już od kilku lat stały nieczynne". Obiekty… fot. http://www.foodpark.com.pl/

Historia zakładów mięsnych w Czerniewicach sięga PRL. W czasach świetności zakłady zatrudniały nawet kilkaset osób. Przestały istnieć w czasie zmian ustrojowych w latach 90. Reaktywacja nastąpiła w 2001 r. dzięki Zakładom Mięsnym MAT. Niestety po 11 latach ogłoszono upadłość. Następnie o przejęcie budynków zabiegało niemieckie przedsiębiorstwo Tonnies Fleich, jednak długie negocjacje nie przyniosły ostatecznie pozytywnego rezultatu. Jedną z przyczyn były oczekiwania Niemców, którzy chcieli remontu drogi, doprowadzenia gazu oraz korzystania z oczyszczalni ścieków. Niedawno budynki zostały kupione przez firmę "Food Park".

"Sprzedawcą był Bankowy Fundusz Leasingowy PKO S.A. w Łodzi. Te budynki już od kilku lat stały nieczynne. Z tego co wiem, teraz to na pewno nie będzie powrót do produkcji mięsa i wędlin. Z moich informacji wynika, że firma zajmuje się skupem, przetwarzaniem, obróbką i konfekcjonowanie warzyw i owoców." - powiedział Roman Nowakowski, wójt Gminy Choceń

Firma "Food Park" posiada chłodnię w miejscowości Dziardonice w pobliżu Kowala. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy zakład w Czerniewicach zostanie otwarty oraz ile osób będzie zatrudniał.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe