Włocławscy prawnicy, sędziowie, prokuratorzy i radcowie prawni ogłosili zbiórkę!

  • 17.10.2021, 07:09 (aktualizacja 17.10.2021, 19:47)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławscy prawnicy, sędziowie, prokuratorzy i radcowie prawni ogłosili…

Sejm głosami PiS, Konfederacji i Kukiz'15 odrzucił poprawkę Senatu o dzieciach na granicy. Tym samym przyjął ustawę o wywózkach, która pozwala na sprzeczne z Konwencją Genewską tzw. pushbacki, czyli wypychanie na granicę czyli do lasu, bez jakiejkolwiek ochrony na co zareagowało włocławskie środowisko prawne:

"Jako włocławscy prawnicy: sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni nie możemy pozostać obojętni na na sytuację ludzi na granicy polsko-białoruskiej. Mamy do czynienia z katastrofą humanitarną i postawami niegodnymi wobec ludzi potrzebujących pomocy"- czytamy w komunikacie 

Środowisko prawne jak wiele innych miast ogłosiło zbiórkę. Co w tej chwili jest potrzebne?

"Karimaty, śpiwory, ogrzewacze chemiczne, żywność z długim terminem przydatności, naczynia do przyrządzania posiłków, środki higieny osobistej, odzież polarowa, czapki, rękawiczki, wafle ryżowe.  Wszystkie osoby, które chcą pomóc prosimy o kontakt na priv. rzeczy które chcecie przekazać odbierzemy od Was. Zbiórkę uruchamiany od poniedziałku 18.10.2021 r. do 21.10.2021 r., po to by w weekend przekazać dary na granicę.   Jeśli ktoś na terenie Włocławka posiada pomieszczenie magazynowe, które może udostępnić - prosimy o kontakt na priv"- czytamy w komunikacie.

Osoby, które chcą pomóc mogą kontaktować się TUTAJ

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
serol
serol 18.10.2021, 12:04
no powiem rozzzzp li ło mnie to
Marcinki
Marcinki 17.10.2021, 21:25
Kasta politykuje

Pozostałe