Wojska Obrony Terytorialnej coraz bliżej Włocławka? Radni zagłosują nad przekazaniem budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 15

  • 20.10.2021, 11:37 (aktualizacja 20.10.2021, 11:42)
  • B.B.
Wojska Obrony Terytorialnej coraz bliżej Włocławka? Radni zagłosują nad… materiały prasowe 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Na majowej Sesji Rady Miasta prezydent Włocławka powiedział, że finalizacji dobiega lokalizacja w naszym mieście batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej. Odbyły rozmowy z dowódcą Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, pułkownikiem Stańczykiem, a na miejsce lokacji żołnierzy wskazywano budynek po byłej Szkole Podstawowej nr 15 przy ulicy Leśnej. Minęło kilka miesięcy a plany powoli nabierają realnych kształtów. W porządku obrad Sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 października, znalazła się "Uchwała w sprawie wyrażenia woli przekazania w drodze darowizny na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasto Włocławek". Ową nieruchomością jest budynek przy ulicy Leśnej 27, czyli dawna Szkoła Podstawowa nr 15. Zgodnie z uchwałą szkoła, a wraz z nią działka o powierzchni 1,2809 ha ma zostać przekazana Skarbowi Państwa z przeznaczeniem na potrzeby 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na cele edukacyjno-szkoleniowe. Budynek ma zostać zaadoptowany przez wojsko. Mają znaleźć się w nim pomieszczenia kancelaryjno-biurowe dla 50 żołnierzy zawodowych, izby żołnierskie dla około 600 żołnierzy, sale szkoleniowe, pomieszczenia magazynowe, plac manewrowy, plac musztry, magazyny i garaże do przechowywania sprzętu i mienia wojskowego będącego na wyposażeniu batalionu.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 26.10.2021, 23:21
Saperów wyprowadzono z Włocławka, bo jednostka nie mogła być w środku miasta! A teraz ulica Leśna jest na obrzeżach miasta? Dziwne!

Pozostałe