Oddział Dziecięcy wstrzymuje przyjęcia. Coraz więcej dzieci choruje, brakuje miejsc

  • 20.10.2021, 17:17 (aktualizacja 21.10.2021, 02:31)
  • B.B.
Oddział Dziecięcy wstrzymuje przyjęcia. Coraz więcej dzieci choruje, brakuje…

Dziś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny poinformował o wstrzymaniu przyjęć do Oddziału Dziecięcego Obserwacyjnego z powodu przekroczenia liczby dostępnych miejsc. Dyrekcja lecznicy nie podała terminu, kiedy Oddział zostanie ponownie otwarty. Pacjenci będą przekierowywani do innych szpitali. W informacji załączona jest lista 16 szpitali z Oddziałami Dziecięcymi w naszym województwie. Podobna sytuacja jak w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku panuje również w wielu innych lecznicach, przykładem są chociażby przepełnione Oddziały Dziecięce w województwie małopolskim, czy w Gdańsku. Powodem takiego stanu jest m. in. wzrost zachorowań dzieci na wirus RSV, wywołujący u najmłodszych pacjentów dolegliwości ze strony układu oddechowego. Dotychczas takie infekcje zaczynały się u kilkulatków w listopadzie i grudniu, a ich szczyt przypada na styczeń. Jak alarmują szpitale w całej Polsce, coraz częściej u dzieci diagnozowana jest również grypa. Wracając do włocławskiej lecznicy, sytuację pogarsza jeszcze brak całodobowej apteki.

"Brak apteki całodobowej sprawia, że po godzinie 22:00 jest ogromny problem z rozpoczęciem natychmiastowej terapii w warunkach domowych. W przypadku dzieci jest to sprawa krytyczna, gdyż te kilka godzin do otwarcia rano apteki są kluczowe dla szybkiego podjęcia leczenia. Dotyczy to również skuteczności działania nocnej i świątecznej opieki lekarskiej. Pacjenci w stanach nagłego pogorszenia zdrowia nie mogą podjąć leczenia tuż po wizycie u lekarza z uwagi na brak możliwości wykupu leków. Apelujemy do aptekarzy o podjęcie porozumienia i wzięcie pod uwagę wszelkich możliwości ponownego uruchomienia we Włocławku apteki całodobowej." - powiedziała Karolina Welka, dyrektor WSS we Włocławku

Włocławski Oddział Dziecięcy będzie uruchomiony gdy tylko będą dostępne wolne łóżka dla najmłodszych pacjentów.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe