Próba samobójcza 80-latki z Włocławka. Kobieta została przetransportowana do szpitala

  • 10.11.2021, 17:49 (aktualizacja 10.11.2021, 18:27)
  • B.B.
Próba samobójcza 80-latki z Włocławka. Kobieta została przetransportowana…

Około godziny 13:00 do jednego z bloków na osiedlu Południe zostały zadysponowane straż pożarna oraz policja. Kilka minut później na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyną alarmu była informacja o próbie samobójczej.

"Otrzymaliśmy zgłoszenie o próbie samobójczej 80-letniej włocławianki. Na miejscu działały służby ratownicze, a policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności w tej sprawie. Kobieta została przetransportowana do szpitala." - powiedział st. sierż. Tomasz Tomaszewski, członek Zespołu Prasowego KMP we Włocławku.

Z danych policji wynika, że w tym roku o bliską jedną piątą wzrosła liczba prób samobójczych w Polsce. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2021 r. było ich około 5,7 tys. W analogicznym okresie w 2020 r. było ich około 4,8 tys. Prób samobójczych najczęściej dokonują mężczyźni – w omawianym okresie 2021 r. było ich blisko 4 tys. Od stycznia do maja około 2,2 tys. zamachów samobójczych zakończyło się śmiercią. W dużej części przypadków przyczyna prób samobójczych pozostaje nieustalona. Najczęściej wskazuje się jednak problemy finansowe oraz problemy związane z pandemią – zamknięcie w domu, utrata kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.

B.B.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe