Blisko 2,4 tys uczniów mierzyło się w olimpiadzie wiedzy o ZUS. W tym uczniowie włocławskich szkół

  • 24.11.2021, 03:12 (aktualizacja 24.11.2021, 03:29)
  • informacja prasowa
Blisko 2,4 tys uczniów mierzyło się w olimpiadzie wiedzy o ZUS. W tym… fot. ZUS/ Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku

Za nami I etap Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku w olimpiadzie wzięło udział blisko 2,4 tys. uczniów z 57 szkół średnich z województwa kujawsko-pomorskiego.

"Były pytania o wiek emerytalny w Polsce, świadczenia z ubezpieczeń rentowych, zasiłek chorobowy, opiekuńczy, ulgę na start, kapitał początkowy czy Platformę Usług Elektronicznych ZUS. O tym, która szkoła awansuje do wojewódzkiego etapu, zadecyduje punktacja i czas udzielenia odpowiedzi"– informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

W kolejnej turze, która odbędzie się 11 stycznia 2022 r. zmierzy się 20 najlepszych szkół w województwie. Każdą szkołę reprezentować będzie troje uczniów, którzy w etapie szkolnym najlepiej rozwiązali test.

"Na wyniki etapu szkolnego musimy jeszcze trochę poczekać. Na stronie zus.pl/edukacja do 17 grudnia ogłosimy zespoły zakwalifikowane do II etapu" – dodaje rzeczniczka.

Z etapu wojewódzkiego zostanie wyłoniona najlepsza szkoła, która będzie reprezentować nasze województwo 8 kwietnia 2022 r. podczas ogólnopolskiego finału. Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, laureaci otrzymają także indeksy na uczelnie i dodatkowe punkty w rekrutacji. Finaliści olimpiady są zwolnieni również z części pisemnej egzaminu zawodowego na technika ekonomistę
i technika rachunkowości. Uczestnikami olimpiady są uczniowie szkół średnich, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Program z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. To już jego ósma edycja. Na Kujawach i Pomorzu w tym roku w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział ponad 7,8 tys. uczniów. W olimpiadzie wystartowało blisko 2,4 tys. z nich.

informacja prasowa

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe