We Włocławku 125 oddziałów w szkołach i przedszkolach jest na nauczaniu zdalnym lub hybrydowym. Sytuacja jest bardzo dynamiczna

  • 25.11.2021, 11:54 (aktualizacja 25.11.2021, 12:08)
  • B.B.
We Włocławku 125 oddziałów w szkołach i przedszkolach jest na nauczaniu…

W Polsce mamy obecnie IV falę epidemii koronawirusa. Wczoraj potwierdzono 28 380 nowych przypadków zakażeń. Ogólnopolskie media donoszą o możliwości wprowadzenia kolejnych obostrzeń sanitarnych, jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma. Szpitale zawieszają działanie poszczególnych oddziałów z powodu braku łóżek. Problemy znane z poprzednich fal pojawiają się w oświacie. Zwiększa się ilość szkół, które przechodzą na nauczanie zdalne lub hybrydowe. W minioną środę w skali kraju w trybie zdalnym działały 42 przedszkola, 72 szkoły podstawowe i 77 szkół ponadpodstawowych. Natomiast nauczanie hybrydowe odbywało się w 582 przedszkolach, 2588 szkołach podstawowych i 1274 szkołach ponadpodstawowych. Jak sytuacja wygląda we Włocławku? Zapytaliśmy o to dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Agnieszkę Białopiotrowicz. Dyrektor podkreślała, że sytuacja jest bardzo dynamiczna i dosłownie zmienia się z godziny na godzinę.

"Sytuacja jest bardzo dynamiczna, praktycznie w każdej placówce coś się dzieje. Wyjątkiem są przedszkola, tam jest, na razie, względnie spokojnie. Natomiast jeśli mówimy o szkołach na jakimkolwiek poziomie, to każdego dnia zachodzą zmiany. Mogę tylko powiedzieć, że na dziś, na 10:45 na zawieszeniu zajęć, czy w całości czy w części [nauczanie hybrydowe przyp. red.] jest 125 oddziałów. (...) W przypadku Miasta Włocławek jedyną szkołą, która ma naukę zdalną w całości jest II LO." - powiedziała Agnieszka Białopiotrowicz, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Włocławek

Warto dodać, że w niektórych klasach połowa uczniów uczy się zdalnie, a połowa w sposób tradycyjny. Wynika to z tego, że tylko część uczniów miała kontakt np. z zakażonym nauczycielem wychowania fizycznego. Zdarza się także, że jeden uczeń w klasie jest na nauczaniu zdalnym ponieważ miał kontakt z zakażonym nauczycielem rewalidantem lub pedagogiem. Uczniowie II LO wrócą do zajęć w szkole w najbliższy poniedziałek, jeśli oczywiście nic się nie zmieni. Natomiast Gmina Włocławek informuje, że Szkoła Podstawowa w Modzerowie I, II, IV i VI pozostają na nauczaniu zdalnym do 26 listopada. Uczniowie pozostałych klas jutro mają wrócić do szkoły.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe