czwartek, 25 kwietnia 2024 22:33

Nocne granie w Taktyku

Autor: fot. Janusz Krysztop

Ponad 300 gier zgromadzono już w Klubie Gier Planszowych Taktyk mieszczącym się w Centrum Kultury Browar B. W sobotę 26 stycznia pasjonaci gier spotkali się, aby przystąpić do turnieju w grę karcianą Dominion. Gracze rozpoczęli rozgrywki ok. godz. 22.00.

Gra Dominion polega na budowaniu talii. Talia symbolizuje dominium gracza. Za­wiera jego zasoby, punkty zwycięstwa i możliwe akcje. Na początku jest to smutna, mała kolekcja posiadłości i miedziaków, ale gracze mają nadzieję, że przed końcem gry ich talia będzie pełna złota, prowincji oraz sług i bu­dynków. Wygra gracz, którego talia na koniec gry będzie zawierać największą liczbę punktów zwycięstwa - tak opisują grę jej sprzedawcy (cyt. www.rebel.pl)

Gra Dominion przeznaczona jest do grania dla 2 do 4 osób. Dziesięcioletni gracz nie powinien mieć problemów z opanowaniem zasad gry. Przewidywany czas rozgrywki w Dominion to od 30 - 60 minut. O tytuł najlepszego zawodnika zawalczyło 17 osób. W sobotnim turnieju, zwycięzcą został Jakub Typiński. Drugie miejsce zajął Kamil Potyra trzecie - Robert Daroszewski. Na finał ogólnopolski będą mogli pojechać tylko zawodnicy, którzy zajęli  1 i 2 miejsce, gdyż do takiego rozwiązania zobowiązują wszystkich przepisy organizacyjne. Wszyscy zwycięzcy nocnego grania otrzymali jako nagrody gry wydawcy Dominion.