Śledztwo ws. śmierci Szymona przedłużone do końca lutego 2022 r.

  • 30.11.2021, 13:04 (aktualizacja 30.11.2021, 13:06)
  • B.B.
Śledztwo ws. śmierci Szymona przedłużone do końca lutego 2022 r.

W lutym 2020 r. na Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku zmarł 38-letni Szymon. Sprawa trafiła do włocławskiej Prokuratury, ta jednak wystąpiła o wyłączenie ze sprawy. Ostatecznie zajęła się nią Prokuratura Rejonowa w Słupsku. Prokurator prowadzący postępowanie dołączył do akt sprawy opinie biegłego z zakresu stosowania przymusu bezpośredniego. Konieczne było również przeprowadzenie eksperymentu procesowego na terenie Komendy Miejskiej Policji, w miejscu, gdzie doszło do tragedii. Po jego przeprowadzeniu biegły ponownie wypowiedział się mając na uwadze jego wyniki. Dziś dowiedzieliśmy się, że konieczna będzie kolejna opinia biegłego.

"Śledztwo zostało przedłużone do końca lutego przyszłego roku przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku. W sprawie zachodzi konieczność uzyskania jeszcze jednej uzupełniającej opinii z zakresu stosowania technik przymusu bezpośredniego. (...) Wydaje mi się, że kolejny eksperyment procesowy póki co nie jest konieczny." - powiedział Prokurator Paweł Wnuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku

O postępach w śledztwie będziemy Państwa informować.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe