Śmiertelny cios 19-letniemu Jakubowi zadano kastetem z dospawanym nożem. Dziś w sądzie odbył się proces Piotra M. i Łukasza L.

  • 02.12.2021, 17:01 (aktualizacja 02.12.2021, 17:24)
  • B.B.
Śmiertelny cios 19-letniemu Jakubowi zadano kastetem z dospawanym nożem.… Fot. B.B.

Na początku stycznia tego roku w lesie w pobliżu miejscowości Marianki odnaleziono zwłoki 19-letniego Jakuba. Na ciele młodego mężczyzny widniał ślad ciosu nożem, który świadczył, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie. Po kilkunastu godzinach mundurowi zatrzymali dwie osoby, które potencjalnie miały związek ze sprawą: 29-letniego Piotra M. i 23-letniego Łukasza L. Pierwszy usłyszał zarzut zabójstwa, a drugi nieudzielenia pomocy. Dziś w Sądzie Okręgowym we Włocławku o godzinie 9:30 odbył się kolejny proces w tej sprawie.

"Zasadniczo zarzut zabójstwa otrzymał oskarżony Piotr M. Co do sprawstwa tego czynu bazujemy przede wszystkim na materiałach zgromadzonych w toku śledztwa, w tym przede wszystkim na wyjaśnieniach Piotra M. Jeżeli chodzi o drugiego z oskarżonych to tutaj zarzut dotyczy nie udzielenia pomocy w sytuacji, w której takiej pomocy mógł udzielić, natomiast jej nie udzielenie naraziło pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Na chwilę obecną wykonano większą część czynności dowodowych. (...) Dziś Sąd odebrał stanowiska stron w przedmiocie dalszego stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego w stosunku do oskarżonego Piotra M. Oczywiście stanowisko Prokuratury jest jednoznaczne – konieczność dalszego stosowania tego środka nie budzi wątpliwości." - powiedział Kamil Jurkiewicz, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim, delegowany do Prokuratury Okręgowej we Włocławku

Z pierwszych wiadomości wynikało, że Jakub został dźgnięty nożem. Jednak kolejne doniesienia wskazywały, że użyty został również kastet.

"Narzędzie zbrodni w tym przypadku było dość nietypowe. Miał być to kastet z dospawanym nożem. Faktycznie cios był zadany jeden, jednakże na tyle skutecznie, że doprowadził do zgonu pokrzywdzonego w wyniku wykrwawienia. (...) Cios został zadany w udo, rana była głęboka, penetrująca, doszło do przerwania tętnicy a następnie wskutek intensywnego krwotoku do zgonu" - wyjaśnia Kamil Jurkiewicz, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Aleksandrowie Kujawskim, delegowany do Prokuratury Okręgowej we Włocławku

Na dzisiejszej rozprawie przesłuchano dwóch świadków. Sąd podjął decyzję o przedłużeniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu dla Piotra M. na najbliższe parę miesięcy.

B.B.

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zeus
Zeus 05.12.2021, 12:26
Jeśli ktoś wyciąga nóż jeszcze taki przerobiony wyciąga go w jednym celu!! Przestańcie pierd...c że nie chciał !!! Zginął człowiek czyjś syn!!! Zabił więc jest mordercą na dodatek zostawił go jak psa dożywocie!!!!
Nie pozdrawiam
Nie pozdrawiam 06.12.2021, 19:54
Najśmieszniejsze jest to, jak ktoś się wypowiada na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia i pie*doli głupoty.
Przerobiony, bo przeczytałeś w artykule i tyle wiesz w temacie!?
Jeżeli ktoś ich znał, to wie jacy byli.
Teraz każdy będzie mówił, jaki to Kuba kochany, dobry itp. A każdy kto go znał, to wie, ze alkohol, narkotyki, koledzy były jego pierwsza potrzebą.
Patologia
Patologia 03.12.2021, 10:02
Jesteśmy z tobą. Zabicie czlowieka to dla nas patusów coś normalnego.
Morda z osiedla
Morda z osiedla 03.12.2021, 20:44
Kto go zna wie jaki jest jeżeli to zrobił (o ile w ogóle zrobił) napewno nie celowo.....myślę że jak JUŻ był to nieszczęśliwy wypadek....bylem w jego towarzystwie nie raz i jakoś nie bałem się o właśnie życie wręcz przeciwnie Piotrek zawsze pozytywny i ciągle uśmiechnięty nie jest gościem którego trzeba się bać....
Poludnie
Poludnie 03.12.2021, 08:33
Za taki czyn powinien być najwyższy wymiar kary,dla obu sprawców
GIT Człowiek
GIT Człowiek 03.12.2021, 04:39
Myncu z Fartem dzieciaku i do zobaczenia jak najszybciej po tej stronie....
KOLESZKA
KOLESZKA 02.12.2021, 20:55
POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA!!!!!!!!! P. M MORDO TRZYMAJ SIĘ!!!!! JESTEŚMY Z TOBĄ!!!!!!!!!!
Dziewińsczok
Dziewińsczok 02.12.2021, 18:52
Dlaczego lukasz nie siedzi w więzieniu? Powinien również gnić tam
Robson
Robson 02.12.2021, 21:47
A ty dlaczego nie podpiszesz się pod komentarzem...
Wyjaśnił bym ci regułkę słowa gnić.
Prorok
Prorok 05.12.2021, 12:34
Chciał byś że by twoje dziecko zabiła taka kurw... I chodziła po wolności !!?? Bronicie Mordercy!! Co twoja matka teraz czuję a co by czuła gdy by to było odwrotnie!! Wtedy byście nie byli takie Gity !!!
Południe
Południe 09.12.2021, 16:19
Najpierw trzeba znać sytuację a nie słuchać plotek jakie sieją w naszym mieście... Każdy gada co innego a prawda jest inna....
Robson
Robson 07.12.2021, 01:21
Słuchaj śmiec... te swoje epitety to wsadź sobie w du... I napisz wtedy co czujesz.... dotrzesz na pewno do większego grona odb i jeszcze wpadnie ci parę groszy.
Ciebie powinni powinna odrazu w zarodku skasować bochaterze...
Nie pozdrawiam
Nie pozdrawiam 06.12.2021, 20:03
Taka ku*rwa…znałeś go!?
Myśle, ze właśnie taki ciemnogród jak Ty „wymierza” kare bez znania jakichkolwiek szczegółów. Czasami warto sie zastanowić pięć razy zanim coś sie napisze.
Polecam zainwestować w słownik, a moze wtedy kogoś zainteresuje Twoja wypowiedź

Pozostałe