Podatki lokalne na 2022 rok w Gminie Włocławek na wniosek wójt pozostają bez zmian

  • 03.12.2021, 20:18 (aktualizacja 03.12.2021, 20:57)
  • B. Obałkowska
Podatki lokalne na 2022 rok w Gminie Włocławek na wniosek wójt pozostają… fot. Gmina Włocławek

Podczas minionej sesji Rady Miasta Włocławek radni zdecydowali o podniesieniu podatków od nieruchomości mieszkańcom miasta Włocławek. W uzasadnieniu do poddania tej uchwały pod obrady podano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 22 lipca 2021 r., który ogłosił górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na rok 2022 r. Jak uzasadniał ratusz:

"Biorąc pod uwagę rosnące znacząco koszty realizowanych zadań, w tym skutki podwyższania minimalnego wynagrodzenia w jednostkach organizacyjnych miasta Włocławek oraz ubytki w dochodach wynikające z reformy podatkowej - koniecznym z punktu widzenia rachunku ekonomicznego gminy, prawidłowego funkcjonowania i wykonywania zadań nałożonych na jednostki samorządu terytorialnego jest ustalenie stawek na wskazanym poziomie. Wobec powyższego szacuje się, że proponowany wzrost stawek podatku od nieruchomości zapewni wzrost dochodów budżetu gminy w stosunku do roku ubiegłego o kwotę 1.865.538,00 zł. "

Radni miasta Włocławek wyrazili zgodę na podwyżki. Jak się okazuje więcej "szczęścia" mieli mieszkańcy gminy Włocławek. W dniu 29 listopada 2021 roku odbyła się XL Sesja Rady Gminy Włocławek. Jedną z najważniejszych kwestii, nad którymi obradowali Radni Gminy Włocławek były stawki podatków lokalnych na przyszły rok. 

"Wójt Gminy Włocławek Pani Magdalena Korpolak-Komorowska, mając na względzie potrzeby i oczekiwania mieszkańców Gminy Włocławek wnioskowała, aby podatki lokalne pozostały na tym samym poziomie jak w roku poprzednim, w związku z tym, że nadal panuje trudna sytuacja związana z pandemią COVID-19 co w znaczący sposób wpływa na życie i funkcjonowanie całej społeczności."- czytamy na stronie gminy

Przychylając się do uzasadnionego wniosku Wójt, Radni Gminy Włocławek jednogłośnie zagłosowali za utrzymaniem stawek podatkowych na dotychczasowym poziomie.

B. Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe