Proponował policjantom 1500 zł za odstąpienie od czynności. Sprawa trafiła do sądu

  • 05.12.2021, 16:57 (aktualizacja 05.12.2021, 17:18)
  • K.M.
Proponował policjantom 1500 zł za odstąpienie od czynności. Sprawa trafiła… fot.archiwum

1 października funkcjonariusze Komendy powiatowej Policji w Radziejowie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy z niemieckimi numerami rejestracyjnymi. Ze względu na wyczuwalną silną woń alkoholu z ust kierowcy tego pojazdu sprawdzono jego stan trzeźwości. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kierowca pojazdu ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi od 2003 r. Kierowcę pojazdu zatrzymano i udano się do Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie, celem przeprowadzenia dalszych czynności. W czasie jazdy zatrzymany złożył funkcjonariuszom Policji propozycję, że w zamian za odstąpienie od czynności jego zatrzymania i ukarania za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i bez uprawnień, zapłaci im 1 500 zł, które miał mieć w miejscu zamieszkania. 

 "W dniu 24 listopada 2021 r. Prokuratura Rejonowa w Radziejowie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko oskarżonemu, któremu  zarzucono, że w dniu 01 października 2021 r. będąc uprzednio prawomocnie skazanym wyrokiem Sądu za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, prowadził samochód osobowy m-ki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikami 0,949 mg/l i 0,911 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – tj. o czyn z art. 178a§4 kk i jednocześnie tego dnia obiecał udzielić korzyści majątkowej funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie w kwocie 1 500 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych w związku z prowadzeniem przez niego samochodu osobowego m-ki Opel w stanie nietrzeźwości" – tj, o czyn z art. 229§3 kk.- informuje Prokurator Okręgowy Justyna Plechowska


    Z uwagi na powyższe sprawcy przedstawiono zarzuty popełnienia opisanych powyżej przestępstw, do których sprawca przyznał się i wyjaśnił zgodnie z ustalonym stanem faktycznym. 

 

K.M.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe