To oni zareagowali, gdy inni przeszli obojętnie. Adrian i Estera udzielili pierwszej pomocy potrąconej kobiecie

  • 06.12.2021, 17:18 (aktualizacja 06.12.2021, 21:16)
  • B.B.
To oni zareagowali, gdy inni przeszli obojętnie. Adrian i Estera udzielili… Fot. B.B.

Dnia 19 listopada około godziny 16:30 doszło do potrącenia kobiety na ulicy Kaliskiej. Z ustaleń policji wynika, że 64-latka wbiegła na jezdnię w miejscu niedozwolonym i została potrącona przez pojazd marki Opel. Pierwszej pomocy kobiecie udzieliło dwoje młodych osób – 18-letnia Estera uczennica Zespołu Szkół Chemicznych oraz 19-letni Adrian, uczeń Zespołu Szkół Samochodowych. Dyrekcja obydwu placówek postanowiła promować dobre postawy wśród młodych osób.

"Zachowanie tych młodych ludzi, którzy w zeszłym tygodniu wykazali się bardzo dobrą postawą obywatelską udzielając pierwszej pomocy poszkodowanej w wypadku samochodowym kobiecie. Celem naszego dzisiejszego spotkania jest promowanie postawy obywatelskiej, zachęcanie osób zarówno młodszych jak i starszych, żeby nie tylko przyglądać się, że komuś dzieje się krzywda, a zaangażować się w pomoc." - powiedział Maciej Kowalczyk dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych

Mimo tego, że sytuacja była dramatyczna i dynamiczna udało im się zachować spokój i pomóc poszkodowanej kobiecie. Estera i Adrian wykorzystali wiedzę jaką nabyli w szkole. Dziewczyna opowiedziała jak wyglądała sytuacja.

"Miałam jechać na wykłady. Adrian zatrzymał się na chodniku, włączył światła awaryjne, wyszedł z samochodu. Zobaczyłam leżącą kobietę. Wybiegłam z samochodu zaraz za Adrianem i zaczęliśmy udzielać pomocy. Kobieta miała zakrwawioną twarz." - relacjonuje Estera

Mimo tego, że w pobliżu znajdowali się inni ludzie, pracownicy sklepów, restauracji oraz przechodnie nie zdecydowali się pomóc potrąconej kobiecie.

"Trzeba pamiętać, żeby nie przechodzić obojętnie. W tej sytuacji kierowcy byli tak zapatrzeni w to co się dzieje, że mogliby uderzyć w samochód na przeciwnym pasie. Pytali tylko czy poszkodowana żyje, ale poza jednym panem nikt nie podszedł, żeby pomóc." - dodaje Adrian

Włocławski WOPR zadeklarował, że chętnie przeprowadzi kurs dla Estery i Adriana, dzięki któremu otrzymają uprawnienia związane z możliwością późniejszej pracy jako ratownik. Zgodnie ze statutami szkoły uczniowie, zostali również uhonorowanie przez swoje placówki edukacyjne.

B.B.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dobry znak
Dobry znak 06.12.2021, 23:48
Ucieszyło mnie to, daliście mi dzisiaj nadzieję, że są jeszcze dobre postawy wśród ludzi. Dziękuję Wam!

Pozostałe