Trzy nowe linie zapewnią dojazd do firm zlokalizowanych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej

  • 07.12.2021, 00:16
  • informacja prasowa UM Brześć Kujawski
Trzy nowe linie zapewnią dojazd do firm zlokalizowanych w Brzeskiej Strefie… fot. pexels

Biorąc pod uwagę wkład dynamikę Brzeskiej Strefy Gospodarczej oraz jej wkład w społeczno - gospodarczy rozwój regionu kujawsko-pomorskiego, powiatu włocławskiego oraz powiatów ościennych, już w styczniu 2022 r. pracownicy z Brzeskiej Strefy Gospodarczej będą mogli korzystać z publicznego transportu.
W dniu 1 grudnia br. radni Rady Powiatu Włocławskiego przyjęli uchwałę rozszerzającą ofertę przewozów pasażerskich na terenie powiatu.

Uruchomione zostaną 3 linie komunikacyjne, które zapewnią dojazd mieszkańców m in. do firm zlokalizowanych w Brzeskiej Strefie Gospodarczej:

  • Nasiegniewo-Brześć Kujawski przez Chełmicę Dużą, Włocławek i Wieniec,
  • Baruchowo-Pikutkowo przez Kowal, Czerniewice, Gołaszewo i Kruszyn,
  • Chodecz-Pikutkowo przez Choceń i Brześć Kujawski

Równocześnie podjęto uchwały w sprawie preferencyjnych cen biletów, zarówno miesięcznych w kwocie - 80 zł normalny, jak również jednorazowych - 2,5 zł. Obowiązywać będą zniżki ustawowe dla uczniów i studentów. Natomiast seniorzy powyżej 65 roku życia oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu włocławskiego będą korzystać z darmowych przejazdów tymi liniami. Powyższe linie będą funkcjonowały w dni robocze. Powiat Włocławski na funkcjonowanie linii autobusowych zamierza się ubiegać o dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Dodatkowo prowadzone są rozmowy z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego w sprawie uruchomienia linii Izbica Kujawska-Pikutkowo przez Topólkę, Lubraniec, Brześć Kujawski. Uruchomienie transportu jest odpowiedzią na liczne rozmowy Starosty , Burmistrza Brześcia Kujawskiego, przedstawicieli Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz przedsiębiorców z obszaru Brzeskiej Strefy Gospodarczej.

informacja prasowa UM Brześć Kujawski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe