Sanepid apeluje do prezydenta Wojtkowskiego. Chodzi o organizowane imprezy

  • 07.12.2021, 01:36 (aktualizacja 07.12.2021, 03:46)
  • K.M.
Sanepid apeluje do prezydenta Wojtkowskiego. Chodzi o organizowane imprezy fot. archiwum

W miniony weekend we Włocławku odbył się świąteczny jarmark i festiwal food-tracków. Otwarto również zadaszone lodowisko na Słodowie. Kilka dni wcześniej w Hali Mistrzów odbył się koncert Sanach oraz grupy Perfect, na którym pojawiły się tłumy fanów. Osoby, które obawiają się zakażeń COVID-19, takie imprezy mimo, że na częściowo na świeżym powietrzu potępiają i uważają, że przyczyniają się one do transmisji wirusa. List, w którym pojawił się apel o "rozważenie potrzeby oraz konieczności organizowania przedsięwzięć kulturalno-rozrywkowych, imprez masowych i sportowych mogących zwiększyć transmisję SARS-CoV-2 na terenie Miasta Włocławek" wysłała Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku. Małgorzata Fejdowska zwraca uwagę na trudną sytuację związaną ze wysokimi wskaźnikami dziennymi zakażeń oraz mutacją i prosi o bezwzględne przestrzeganie we wszystkich obiektach podlegających jurysdykcji prezydenta wzmożonego reżimu sanitarnego:

"Limitów osób domach kultury, obiektach kultu religijnego,dyskotekach,siłowniach, klubach i centrach fitness, obiektach sportowych, handlowych,gastronomii,a także podczas organizowanych imprez masowych związanych z różnymi formami kultury i rozrywki oraz spotkań okolicznościowych. "- czytamy w liście

Państwowy Inspektor Sanitarny podkreśla, że nie rekomenduje przedsięwzięć mogących przyczynić się do rozprzestrzeniania COVID-19. Podobne pismo zostało skierowane również do burmistrzów z powiatu. Obecnie na terenie miasta w placówkach handlowych trwają wzmożone kontrole. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej sprawdzają czy klienci noszą maseczki, czy przestrzegany jest limit osób m.in w galeriach handlowych, sklepach wielkopowierzchniowych czy restauracjach.

K.M.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polonista
Polonista 08.12.2021, 01:18
Dlaczego: prezydent miasta Włocławek, a nie Włocławka. Tak jest prawidłowo!

Pozostałe