Ruszyła rekrutacja do Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim. 500 osób znajdzie zatrudnienie

  • 08.12.2021, 15:05 (aktualizacja 08.12.2021, 15:11)
  • informacja prasowa
Ruszyła rekrutacja do Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim.… materiały prasowe

W kilka tygodni po zakończeniu pierwszego etapu inwestycji gdańskiego producenta odzieży na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej, rozpoczęła się rekrutacja na większość przewidzianych w nowym obiekcie stanowisk pracy. Do końca marca przyszłego roku w Centrum Dystrybucyjnym zatrudnionych ma zostać blisko 500 osób. W procesie rekrutacyjnym firmę LPP wspierają agencje pracy – Manpower i Randstad. Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim to kolejny, strategiczny punkt na mapie logistycznej firmy LPP. Tygodniowo obiekt obsługiwać ma wysyłkę nawet 8 mln sztuk odzieży i akcesoriów na potrzeby sklepów stacjonarnych. Do pracy w Centrum poszukiwani są m.in. brygadziści zespołów, operatorzy wózków widłowych, elektrycy, elektromechanicy, pakowacze towaru, pracownicy magazynowi czy operatorzy magazynierzy. Rekrutacja będzie przebiegać w kilku etapach. Pierwsze osoby rozpoczną pracę już na początku stycznia 2022 roku. Następnie w odstępach około tygodnia załoga obiektu będzie się sukcesywnie powiększać, aż do osiągnięcia docelowej liczby – 500 osób zatrudnionych do końca marca przyszłego roku. Nabór prowadzony jest dwutorowo – bezpośrednio przez firmę LPP oraz poprzez dwie renomowane agencje pracy: Manpower i Randstad.

Jak złożyć aplikację – stanowiska funkcyjne i specjalistyczne

Rekrutację na stanowiska: brygadzista zespołu, operator wózka widłowego, elektryk, elektromechanik oraz inne stanowiska specjalistyczne, prowadzi LPP. Osoby, które zostaną zatrudnione do pracy w Centrum podpiszą umowę bezpośrednio z gdańską spółką. Na stanowiska można aplikować online, wchodząc na stronę www.lppsa.com/brzesc. Po wybraniu interesującej oferty oraz naciśnięciu przycisku „Aplikuj z LPP”, widoczne będą szczegółowe informacje na temat zakresu obowiązków oraz wymagań dla danego stanowiska. W następnym kroku kandydat zostanie poproszony o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz załączenie dokumentów – CV i listu motywacyjnego (dokument nieobowiązkowy).

Jak złożyć aplikację – stanowiska magazynowe

Osoby zainteresowane pracą na stanowiskach: pakowacz towaru, pracownik magazynu i operator magazynier będą rekrutowane, a następnie podpiszą umowę odpowiednio z firmami Manpower lub Randstad. Przy czym, po okresie minimum kilku miesięcy, pracownicy będą mieć możliwość zatrudnienia bezpośrednio w LPP.

Aby wziąć udział w rekrutacji prowadzonej przez Manpower, należy złożyć dokumenty za pośrednictwem strony internetowej www.manpower.pl/lpp lub wysłać aplikację na adres [email protected] Zgłoszenia przyjmowane będą również podczas spotkań informacyjnych, odbywających się dwa razy w tygodniu we Włocławku – w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Żabiej 12a oraz w siedzibie Ochotniczego Hufca Pracy przy ul. Brzeskiej 6a. Szczegółowe informacje o terminach spotkań można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 508 456 603.

W przypadku firmy Randstad, dostępne są dwie ścieżki aplikacji – online, przez formularze dostępne na stronie internetowej www.randstad.pl/lpp oraz bezpośrednio. Osoby zainteresowane zatrudnieniem mogą umówić się na spotkanie rekrutacyjne, dzwoniąc lub wysyłając wiadomość SMS o treści „praca” pod numer telefonu: 605 130 466. W ciągu 24 godzin nastąpi kontakt ze strony konsultanta Randstad.

W drugiej połowie grudnia uruchomione zostaną również punkty składania zgłoszeń na terenie Centrum Dystrybucyjnego LPP w Brześciu Kujawskim. Biura Manpower i Randstad docelowo działać będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

"LPP zatrudnia obecnie blisko 22 tys. pracowników. Szeroki zakres działalności oraz ugruntowana przez lata pozycja rynkowa sprawiają, że firma LPP przykłada ogromną wagę do warunków pracy oraz prowadzonych rekrutacji. Dotyczy to zarówno jasnego określania kryteriów zatrudnienia, jak i stawiania konkretnych wymogów oraz oczekiwań wobec partnerów. Stąd m.in. decyzja o współpracy z firmami Manpower i Randstad. Są to międzynarodowe agencje, reprezentujące wysokie standardy oraz cieszące się zaufaniem na rynku pracy. Jesteśmy przekonani, że z ich wsparciem, uda nam się z sukcesem przeprowadzić obecną fazę rekrutacji – zarówno z korzyścią dla przyszłych pracowników, jak i działalności Centrum." – mówi Mariusz Adamusiński, dyrektor CD LPP w Brześciu Kujawskim.

Przebieg rekrutacji

Po przekazaniu zgłoszeń drogą elektroniczną lub osobiście, dokumenty będą analizowane pod kątem spełnienia wymagań dla poszczególnych stanowisk. W przypadku pozytywnej decyzji, wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do udziału w rozmowach kwalifikacyjnych. Osobom, które przejdą pomyślnie ten etap, przedstawiona zostanie propozycja zatrudnienia wraz z informacją o planowanym terminie rozpoczęcia pracy. Informacja zwrotna zostanie przekazana również tym osobom, których aplikacja do pracy nie zostanie przyjęta.

Dodatkowe świadczenia i warunki pracy

Dla pracowników Centrum Dystrybucyjnego LPP przewidziany został pakiet świadczeń pozapłacowych. Wśród najważniejszych wyróżnić można, m.in. obiad za 1 zł, darmowe dojazdy do pracy realizowane w ramach komunikacji zbiorowej czy bezpłatne ciepłe i zimne napoje. Pracownicy otrzymywać będą również bony zniżkowe na zakupy w salonach marek LPP (Reserved, Sinsay, Cropp, Mohito i House). Osoby zatrudnione przez agencje pracy, objęte zostaną dodatkowymi benefitami oferowanymi przez Manpower i Randstad (m.in. karty sportowe, prywatna opieka medyczna, bony rabatowe). Firma LPP zaplanowała również szereg udogodnień dla pracowników na terenie obiektu. Do dyspozycji załogi będzie, m.in. firmowa kantyna oraz nowoczesne zaplecze socjalne. Wokół budynku zaprojektowano ponad 600 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, 20 stanowisk dla pojazdów transportu zbiorowego oraz parking rowerowy. Dodatkowo, dla zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa, codzienną pracę pracowników Centrum wspierać będą zaawansowane systemy automatyczne.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe