Trwa nabór prac do XIV edycji Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

  • 08.01.2022, 00:56
  • informacja prasowa
Trwa nabór prac do XIV edycji Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego

Trwa nabór prac do czternastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Organizatorzy - Centrum Kultury Browar B. oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej cieszą się, że zainteresowanie konkursem wśród młodzieży jest ogromne. Dzięki temu popularyzowana jest rzeźba jako dziedzina sztuki, a jednocześnie propagowana pamięć o twórczości Stanisława Zagajewskiego. Główna część konkursu, czyli tworzenie prac na miejscu, odbywa się w Centrum Kultury Browar B. Zazwyczaj 4 kwietnia, w rocznicę śmierci Stanisława Zagajewskiego, w Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej, pośród zbioru rzeźb Stanisława Zagajewskiego, organizowany jest wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczaniem nagród. W terminie do 4 lutego 2022 roku do Centrum Kultury Browar B. należy przesłać prace (glina raz wypalona tzw. biskwit, nieszkliwiona, niepatynowana).
Przypomnijmy: Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży został zainaugurowany w rok po śmierci Artysty, tj. w 2009 roku.
Regulamin konkursu TUTAJ

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe