Dziś pod ratuszem Światełko dla Adamowicza: "Bądźmy Gdańszczanami"

  • 14.01.2022, 00:25 (aktualizacja 14.01.2022, 09:05)
  • Bogumiła Obałkowska
Dziś pod ratuszem Światełko dla Adamowicza: "Bądźmy Gdańszczanami"

Dziś mijają 3 lata, od tragedii która wydarzyła się w Gdańsku. Podczas finału WOŚP, przebywający na scenie prezydent miasta został ugodzony nożem, na skutek czego zmarł. We Włocławku ogłoszono wówczas trzy dni żałoby, pojawiła się księga kondolencyjna, pod Urzędem Miasta Włocławek, ludzie spontanicznie ustawiali znicze. Danuta Zarzeczna zaprasza włocławian, by spotkać się jutro o godz 18.00 pod włocławskim ratuszem. 

„Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!" – To ostatnie słowa Adamowicza wypowiedziane przed atakiem. Następnego dnia, po wielogodzinnej walce lekarzy o jego życie, prezydent zmarł w szpitalu. W trzecią rocznicę tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zatrzymajmy się na chwilę i zapalmy światełko dla Niego. Pamiętajmy o Nim. 14 stycznia wszyscy bądźmy Gdańszczanami. Spotkajmy się 14 stycznia (piątek) o godz.  18:00 przy  Urzędzie Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13.

 

 

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe