Wypadek na budowie inwestycji starostwa. Mężczyzna trafił do szpitala

  • 14.01.2022, 15:54 (aktualizacja 14.01.2022, 16:50)
  • B.B.
Wypadek na budowie inwestycji starostwa. Mężczyzna trafił do szpitala fot. archiwum

Od września 2021 r. przy ulicy Wyszyńskiego trwa budowa Powiatowego Centrum Zdrowia. Jest to inwestycja Starostwa Powiatowego we Włocławku, a wykonawcą jest firma Wiksbud. Zgodnie z tablicą informacyjną na budowie znajduje się 80 pracowników, a sama inwestycja ma zostać ukończona do 30 czerwca 2023 r. Niestety na początku tego tygodnia na terenie budowy doszło do wypadku. Jeden z pracowników spadł z wysokości.

"11 stycznia po godzinie 13:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na terenie budowy przy ulicy Wyszyńskiego we Włocławku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni pracownik podczas zapinania pasów bezpieczeństwa spadł z wysokości kilku metrów i doznał urazu ręki. Policjanci prowadzą w tej sprawie postepowanie w kierunku art. 220 Kk i sprawdzają, czy zachowane zostały procedury związane z BHP." - informuje Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy KMP we Włocławku

Artykuł 220 Kk brzmi "§ 1. Kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku,§ 3. Nie podlega karze sprawca, który dobrowolnie uchylił grożące niebezpieczeństwo". Z naszych informacji wynika, że poszkodowany mężczyzna przebywa w szpitalu. 

B.B.

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe