Upamiętnili śmierć Pawła Adamowicza. Zapalono znicze, w niebo poleciały czerwone balony

  • 14.01.2022, 18:34 (aktualizacja 14.01.2022, 23:06)
  • Bogumiła Obałkowska
Upamiętnili śmierć Pawła Adamowicza. Zapalono znicze, w niebo poleciały… fot. B. Obałkowska

O godzinie 18.00 pod włocławskim ratuszem spotkały się osoby chcące upamiętnić śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. 13 stycznia 2019 roku podczas miejskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Paweł Adamowicz został raniony nożem przez Stefana W., na skutek obrażeń następnego dnia zmarł w szpitalu. W wielu miastach w Polsce, zbierały się dziś mniejsze i większe grupy ludzi, aby upamiętnić śmierć gdańskiego prezydenta. Na Zielonym Rynku pojawiło się kilkanaście osób, wśród których rozpoznać można było m. in angażującego się w ostatnim czasie życie publiczne sędziego Jarosława Konopkę, laureata Honorowej Odznaki Iustitii 2021. Podczas spotkania zabrał głos podkreślając, że: 

"Od wielu lat nienawiść, słowa z jednej czy z drugiej strony sceny politycznej wylewają się jak z rynsztoka, nikt zawczasu nie zareagował. To co się stało trzy lata temu w Gdańsku było wynikiem lat wcześniejszych. To był efekt nienawiści, ta nienawiść trwa do dzisiaj. Żadna  śmierć będąca wynikiem czyjegoś działania nie może znaleźć usprawiedliwienia (...) Paweł Adamowicz może być symbolem tego, że słowa nie tylko ranią, ale również zabijają." - powiedział  SSR J. Konopka

Następnie zgromadzeni mogli usłyszeć utwór "Modlitwa o wschodzie słońca" oraz "Sound of silence". Czerwony balony wypuszczono w niebo.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe