Uwaga na niezabezpieczoną skrzynkę w nowym centrum przesiadkowym, oddanym już do użytku

  • 19.01.2022, 01:10 (aktualizacja 19.01.2022, 08:48)
  • B.Obałkowska
Uwaga na niezabezpieczoną skrzynkę w nowym centrum przesiadkowym, oddanym…

Opóźniona o kilka miesięcy budowa stanowisk autobusowych przy ul. Okrzei nareszcie się zakończyła. Zniknęły szpetne blachy, na których wisiały nazwy firm realizujących miejską budowę. Po północy miał się pojawić pierwszy autobus, niestety mimo naszego oczekiwania żaden nie nadjechał. Przebudowa stanowisk dla podróżnych korzystających z PKS rozpoczęła się w lipcu 2020 roku. Prace miały się zakończyć rok temu w kwietniu 2021, przebudowa jednak się opóźniła. Realizatorami przetargu były firma Girder i Drogtom. Przebudowa kosztowała 16,5 mln zł przy czym 13,6 mln zł zostało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Na dachu zainstalowano płyty fotowoltaiczne, które zasilają cały obiekt energetycznie i przy prądzie chwilowo się zatrzymamy. Obiekt został już oddany już do użytku podróżującym, niestety jak zauważyliśmy podczas oczekiwania na pierwszy autobus skrzynka energetyczna/rozdzielnia (jak zwał tak zwał) jest nieodpowiednio zabezpieczona. Podróżujący to nie tylko dorośli ludzie, ale również dzieci, wystające kable i przełączniki, które przykryto prowizorycznie płytą/deską mogą stanowić niebezpieczeństwo, tym bardziej, że znajdują się bardzo nisko, na wysokości pół metra, zatem w zasięgu ręki dziecka. Odczucia włocławian co do nowej budowli są niejednoznaczne. Wiele osób twierdzi, że za tak dużą kwotę spodziewali się czegoś lepszego, inni nie widzą podobieństw do zdjęć prezentowanych w projekcie (zwłaszcza zamontowana blacha budzi kontrowersje), są i tacy, którym nowe stanowiska do przesiadek PKS się podobają. Wraca jednak pytanie czy można porównać ten obiekt do 16 luksusowych willi wartych milion złotych każda? Jedno jest pewne, centrum przesiadkowe należy przede wszystkim posprzątać... 

B.Obałkowska

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tosiek
Tosiek 26.01.2022, 06:13
Od początku tej pseudo budowy było jasne, że to będzie wielka porażka. I jest. Smieszna nazwa, gówniana jakość wykonania. Poprostu Włocławek. Nic dodać, nic ująć.
Bogusław Drążkiewicz
Bogusław Drążkiewicz 22.01.2022, 17:47
Bardzo ładna "wizytówka" Włocławka za ładne kilkanaście milionów złotych. Panie Kukucki, czy ma pan w sobie trochę wstydu? Przecież za ten bajzel jaki został pokazany, to pan jest odpowiedzialny. A wie pan dlaczego?, a dlatego, że nie spowodował pan aby osoba odpowiedzialna za odbiór wywiązała się należycie ze swoich obowiązków. Puścił pan to na żywioł. Nikt przed oddaniem obiektu nie sprawdził jak to wszystko jest przygotowane. Tyle wysiłku, tyle pieniędzy i jak to wyszło? Wstyd panie Kukucki na całe województwo, ale taki z pana zastępca prezydenta. Widocznie na więcej pana nie stać. Nikt nie każe panu sprzątać ale wymaga się od pana, żeby postawił pan we właściwy sposób zadanie, które spowodowałoby, aby obiekt przed oddaniem był właściwie przygotowany. Jaśniej nie da się wytłumaczyć. Z tym wykształceniem jakie pan posiada, powinien pan to zrozumieć.
Wiata na rowery
Wiata na rowery 21.01.2022, 22:11
Warto wykonać jeszcze zdjęcia wykonanej wiaty i tych stojaków na rowery. Wszystko jest zasr.... przez gołębie. W tych daszku zamieszkują gołębie, bo ktoś nie obudował ich od środka i tam nikt nie zostawia roweru!!!! NIKT KTO MYŚLI, proszę sprawdzić redakcjo, wszystko zasran... cały ten parking dla rowerów.
Refleksje
Refleksje 21.01.2022, 22:04
Dziękuje redakcji za artykuł i pokazanie tego jak tam jest. Nikt we Włocławku o to się nie pokusił! Wszyscy maja gęby na kłódkę zamknięte... Po kolei:
- obiekt nie jest posprzątany
a/ piach
b/ nawet liście z jesieni!
c/ rozbite szkło
d/ puszki po piwie
e/ folie, nawet nie zdjęcie folie ze śmietnika
f/ wyrwane kostki brukowe w chodnikach lub ich ubytki
g/ niezabezpieczona skrzynka rozdzielnicza
h/ brud w poczekalniach i na ławkach - liście folie puszki rozbite szkoło
j/ miejsca na kwiaty to należy chociaż wysypać ziemią jak są takie specjalne donice!
i/ tunel schody brudne zasyfione! a to własność miasta!
k/ zegar w tunelu nieczynny kilka lat! czas się zatrzymał na 10:30 z minutami!
l/ winda dla niepełnosprawnych nie działa!!!!! kpina dla matek z wózkami oraz starszych osób, niepełnosprawnych bądź po wypadkach o kulach!!!!


Dziękuje redakcji, że prowadzi lokalny rzetelny w treści, prawdziwie dziennikarski warty śledzenia informacyjne okno dla nas. Proszę Was o więcej i razem zmieńmy miasto, aby nie zasiadali w nim ludzie w układach co widać choćby po oddaniu tego obiektu...

Pomijam fakt blachy i innych elementów, które się okażą w trakcie, ale to co widać gołym okiem to chyba WIDAĆ GOŁYM OKIEM UM!??!?!
Lucky
Lucky 20.01.2022, 21:14
Pan 8000 jest z siebie dumny. W artykule jest błąd, te szpetne pogięte miedziane blachy nadal wiszą
SPP
SPP 19.01.2022, 20:10
Ciekawe, czy długo będziemy czekać jak blacha zacznie się odrywać jak panele na starej hali OSIR. Za tyle milionów to rzeczywiście powinno to być moim zdaniem lepiej wykonane. Nie wiem co robią pracownicy w MZZIUK, mogliby zostać oddelegowani do posprzątania tego bur.....centrum przesiadkowego.
rara
rara 19.01.2022, 12:09
Pokazujecie schody do przejścia podziemnego, gdzie ono nie było w ogóle w zakresie przebudowy...
Rekin
Rekin 19.01.2022, 10:32
Kto podpisał protokół odbioru??
Magister
Magister 19.01.2022, 07:52
Dzięki. Jedyny portal, który pokazuje włocławskie "wały".
Inżynier
Inżynier 19.01.2022, 07:45
Jakość wykonania jak z filmu Stanisława Barei. A wzór z płytek i te docinki to już prawdziwy "majstersztyk". Kolejne nasze pieniądze wyrzucone w błoto. A "karawana " idzie dalej...

Pozostałe