Ile zarabia dyrektor szpitala i jakie jest najwyższe wynagrodzenie zasadnicze lekarza i pielęgniarki we Włocławku?

  • 20.01.2022, 23:00 (aktualizacja 21.01.2022, 00:02)
  • Bogumiła Obałkowska
Ile zarabia dyrektor szpitala i jakie jest najwyższe wynagrodzenie zasadnicze… fot.Karolina Grabowska/Pexels

O zarobkach lekarzy, pielęgniarek i dyrekcji szpitala krąży wiele mitów. Od tych, według których są to kosmiczne kwoty, po te z których wynika, że we Włocławku się nie opłaca pracować. Jeden z naszych czytelników w ostatnim czasie poprosił byśmy zainteresowali się najwyższymi wynagrodzeniami jakie pobierają lekarze i pielęgniarki z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku, ponieważ jego zdaniem są one niewspółmierne do rzeczywistości. Zapytaliśmy o wynagrodzenie dyrektora, najwyższą pensję lekarza i najwyższą pensję pielęgniarki (brutto) w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 30 listopada 2021 r. Oto odpowiedź, którą nadesłała Kierownik Działu Kadr:

"W odpowiedzi na skierowany do naszej placówki wniosek o udostępnienie informacji publicznej, informujemy o wysokości wynagrodzeń w okresie styczeń - grudzień 2021:
wynagrodzenie dyrektora 25.449,44 zł brutto
najwyższe wynagrodzenie zasadnicze lekarza 10.000 zł brutto
najwyższe wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarki 5.477,52 zł brutto
Wskazane wartości dotyczą osób zatrudnionych w oparciu o stosunek pracy i nie obejmują:
-dodatków za dyżury medyczne,
-dodatków za pracę w nocy,
-dodatków za pracę w niedziele i święta"

Jak czytamy w art 99 (akt obowiązujący do 2027 r.)  pracownikom wykonującym zawód medyczny, zatrudnionym w systemie pracy zmianowej w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne przysługuje dodatek w wysokości: co najmniej 65% stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, obliczanej zgodnie z art. 98 ust. 3, za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze nocnej; co najmniej 45% stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego, obliczanej zgodnie z art. 98 ust. 3, za każdą godzinę pracy wykonywanej w porze dziennej w niedziele i święta oraz dni wolne od pracy wynikające z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy.

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lol
Lol 21.01.2022, 23:08
O tych pielęgniarkach to przesada.
Lucky
Lucky 21.01.2022, 20:51
A na kontrakcie 50.000 czemu o tym nie mówicie w artykule?

Pozostałe