czwartek, 28 marca 2024 14:02

Trójmecz Lidera Włocławek, AKS SMS Łódź i Zawiszy Bydgoszcz

Autor: fot. B.Obałkowska

W niedziele na boisku OSiR odbył się trójmecz, w którym wzięły udział 3 piłkarskie drużyny z Włocławka, Łodzi i  Bydgoszczy. W trakcie trwania zawodów chłopcy z roczników 2004-2005 mieli możliwość zdobywania doświadczenia w grze poprzez konkurowanie z innymi zespołami. Na boisku było widać u młodych sportowców zaangażowanie i wolę walki, a także to, że gra fair-play nie jest im obca. Mimo, iż rywale na co dzień grają w wyższych ligach to podopieczni Lidera walczyli do końca. Pogoda nie sprzyjała, prócz ujemnej temperatury grę utrudniał deszcz.

"Staramy się co tydzień rozgrywać  mecze towarzyskie z różnymi zawodnikami. Wiadomo na turnieju będą mecze słabsze i lepsze. Chłopacy przygotowują się od początku stycznia. Początek stycznia to okres przygotowawczy, potem odpowiednia praca. Dwa miesiące  - to jest osiem tygodni przygotowań, wydaje mi się, że to odpowiedni czas żeby chłopacy złapali odpowiednią formę."- podsumował trener Lidera Włocławek Bartek Grube

Wczorajsze rozgrywki nie były pierwszymi sparingami w tym roku dla młodych zawodników. Trenerzy starają się, aby chłopcy co tydzień rozgrywali mecze przygotowawcze z rozmaitymi przeciwnikami i w ten sposób przygotowali się do turnieju Lider Kar-Pol Cup, który odbędzie się za miesiąc. Mecze sparingowe rozgrywane były na standardowym, pełnowymiarowym boisku o sztucznej nawierzchni. Jedna połowa każdego meczu trwała 35 min, a miedzy połowami miała miejsce 10 minutowa przerwa. ostatecznie najlepszymi okazali się zawodnicy AKS SMS Łódź, którzy wygrali  1:0 z Zawiszą Bydgoszcz i 7:0 z Liderem Włocławek. Zespół Zawiszy Bydgoszcz wygrał jeden mecz z Liderem Włocławek wynikiem 3:0. Niestety gospodarzom nie udało się wygrać żadnego starcia. Co prawda nie były to mecze, które miałyby wpływ na przejście do dalszego etapu, bądź dające zwycięzcom jakieś punkty. Wczorajsze zmagania miały pokazać biorącym w nich udział graczom na jakim etapie rozwoju własnych umiejętności piłkarskich obecnie się znajdują oraz ukazać potencjalne błędy podczas gry. Dla graczy włocławskiej drużyny przed zbliżającym się marcowym turniejem i rozgrywkami ligowymi, które rozpoczną się w kwietniu był to swego rodzaju sprawdzian.

Skład Lidera : Jakub Rakowski, Franciszek Pawłowski, Bartek Kottas, Olaf Pietrzak, Igor Chojnacki, Kacper Nowak, Kacper Orliński, Bartłomiej Buliński, Adrian Czarnecki, Łukasz Jasiekiewicz, Miłosz Bladoszewski, Bartek Sateja, Bartłomiej Wocalewski, Aksel Sochacki, Jakub Orliński, Brajan Bilarski, Oliver Chmielecki, Oskar Myśliński, Mateusz Lisiecki, Łukasz Lisiecki. Wiktor Wojciechowski, Alan Urbaczewski, Alan Łaziński.