We Włocławku odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich

  • 21.01.2022, 18:02 (aktualizacja 21.01.2022, 18:12)
  • B.B.
We Włocławku odbyło się posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich

Związek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa, która reprezentuje interesy ponad 350 samorządów miejskich. Działa na rzecz wsparcia samorządności lokalnej oraz decentralizacji. Obrady Związku odbywają się co miesiąc. Tym razem trwały we Włocławku w Centrum Kultury "Browar B.". Nim rozpoczęło się spotkanie, odbyła się konferencja prasowa.

"Jest taki obyczaj, że nasze posiedzenia odbywamy w różnych miastach członkowskich i myślę, że to się nieźle sprawdza. Związek Miast Polskich wykonuje teraz ogromną pracę. Samorządy są w Polsce zagrożone, źle się dzieje w naszym kraju w ogóle. Problemy się skupiają w samorządach. Tam widać jak działają ustawy, wszelkie reformy, które się wprowadza w państwie. I te wszystkie braki widać u nas. Głównym problemem samorządów jest sytuacja oświatowa. Są duże dysproporcje, dlatego, że te problemy dotyczą dochodów własnych bieżących i są różne te problemy w mniejszych i większych gminach. W tych największych sytuacja co ciekawe jest najgorsza, a te mniejsze często mają dużo pieniądze, ale są to pieniądze przeznaczane na inwestycje." - powiedział senator Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP

Członkowie Zarządu dyskutowali również o ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, prawie wodnym oraz modernizacji szpitalnictwa oraz o zmianie ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Włocławek jest miastem członkowskim ZMP od 1990 r.

B.B.

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe