Od 31 stycznia powracają połączenia kolejowe na linii Toruń-Sierpc przez Lipno, w planach połączenia metropolitalne [rozkład]

  • 27.01.2022, 01:15 (aktualizacja 27.01.2022, 01:25)
  • na podst. komunikatu Urzędu Marszałkowskiego
Od 31 stycznia powracają połączenia kolejowe na linii Toruń-Sierpc przez… fot. pexels

31 stycznia powracają połączenia kolejowe na linii Toruń-Sierpc przez Lipno. Połączenia Toruń-Sierpc i Sierpc-Toruń będą obsługiwały codziennie trzy pary pociągów. Godziny przyjazdów i odjazdów zostały ułożone tak, by pierwszy poranny skład z Sierpca przyjeżdżał do Torunia przed godziną 8, a także by zapewnić skomunikowanie z pociągami Kolei Mazowieckich w kierunku Nasielska i Kutna przez Płock. Piotr Całbecki poinformował, że 1 kwietnia reaktywowana zostanie linia kolejowa nr 201 w rejonie Borów Tucholskich oraz, że prowadzone są uzgodnienia w sprawie przywrócenia połączenia kolejowego Aleksandrów Kujawski - Ciechocinek, a docelowo Toruń-Ciechocinek. Zarząd Województwa chce, zbudować, na bazie istniejącej siatki połączeń, niejako drugą warstwę, tak, by pociągi kursowały z relatywnie dużą częstotliwością. Nazwiemy te dodatkowe połączenia połączeniami metropolitalnymi, bo mają one sens w rejonie dużych miast Bydgoszczy, Torunia i Włocławka. - podkreślił. Na realizację wszystkich pasażerskich przewozów kolejowych objętych aktualnym rozkładem jazdy samorząd województwa przeznacza 135,7 mln złotych, wobec 90 milionów złotych poprzednio. Oznacza to o 30 proc. połączeń więcej (łącznie blisko 5 milionów pociągokilometrów). Oprócz przywrócenia linii do Sierpca pozytywne zmiany obejmują też zwiększenie liczby pociągów obsługujących połączenia.

na podst. komunikatu Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe