Budzisz się zmęczony, masz problemy z pamięcią, szukasz przyczyn złego samopoczucia? Zgłoś się do Centrum Terapii Holistycznych we Włocławku

  • 03.02.2022, 16:18 (aktualizacja 21.04.2022, 06:58)
  • B.B.
Budzisz się zmęczony, masz problemy z pamięcią, szukasz przyczyn złego…

Co oznacza słowo holistyczny?

Terapie holistyczne zawierają w sobie szereg niekonwencjonalnych systemów wspierania zdrowia, patrzą na człowieka całościowo, czyli nie tylko poprzez ciało, ale również poprzez emocje czy umysł. Wywodzą się ze starych kultur leczenia: tradycyjnej medycyny chińskiej, hinduskiej ajurwedy czy medycyny krajów Ameryki Południowej. Te systemy skutecznie działają od kilku tysięcy lat aż do dziś. Bazują na tym, co naturalne i doceniają rolę natury jako sposobu na utrzymanie równowagi w życiu. W obecnych czasach widzimy wiele stresu, lęku, bólu - naturalnym wiec wydaje się powrót do źródeł, do natury. Moja odpowiedzią na ten trend jest połączenie tradycyjnej wiedzy ajurwedyjskiej z nowoczesnymi technologiami, które dają możliwość poprawy stanu organizmu oraz
wyglądu.

W jaki sposób rozpoznać co nam dolega i jakie podjąć działania?

Jeśli widzimy u siebie oznaki zmęczenia, rano budzimy się niewyspani, brakuje nam sił na codzienne życie, mamy problemy z pamięcią, trudności w koncentracji, stan skóry, włosów i paznokci jest niezadowalający, mamy suche, strzelające stawy, bóle kości, kręgosłupa i inne niepokojące objawy to oznacza, że brakuje nam równowagi zdrowotnej. Jedną z metod diagnostycznych proponowanych przez Centrum jest pomiar składu ciała. Analiza w połączeniu z konsultacją ajurwedyjską daje pełen obraz aktualnego stanu klienta i pokazuje gdzie występują blokady w ciele. Innym sposobem diagnostyki jest medyczny test na obecność ukrytych stanów zapalnych w organizmie. Wykonuje się go z krwi, jest to test suchej kropli krwi. Oceny wyniku testu dokonuje niezależne laboratorium w Norwegii. Naukowo potwierdzone jest, że stany zapalne są przyczyną chorób cywilizacyjnych, autoimmunologicznych, problemów skórnych, zapaleń wszelkiego rodzaju, problemów z układem nerwowym, pokarmowym, oddechowym, nadwagi i wielu
innych schorzeń. Wykonanie analiz daje kierunek jakie działania podjąć, aby zdrowie wróciło do równowagi. Klienci dostają informację jakie pokarmy wykluczyć z diety, jakie włączyć, w jaki sposób przygotowywać posiłki i jak jeść, jakie suplementy stosować, co i kiedy pić itp.

Jak przebiega proces dochodzenia do równowagi zdrowotnej?

Dochodzenie do równowagi wymaga w pierwszej kolejności oczyszczenia, czyli detoksykacji organizmu. Posłużę się przykładem; dbamy o nasze samochody i wyobraźmy sobie, że chcemy nawoskować brudny pojazd. Czy takie działanie ma sens? Czy lepszy efekt uzyskamy, gdy samochód będzie czysty? Podobnie jest z oczyszczeniem organizmu, gdy pozbędziemy się toksyn, procesy
naprawcze zajda szybciej i będą miały lepszy efekt.

Jakie rozwiązanie proponuje Pani dla osób zmęczonych psychicznie?

Znamy takie powiedzenie „mieć olej w głowie“. Tajemnica tkwi w odpowiednim oleju, który dostarczany wraz z pożywieniem
powoduje poprawę funkcji mózgu, pamięci, wzmacnia elastyczność naczyń krwionośnych. Ten olej jest jednym ze składników programu przywracającego równowagę w organizmie. Dla osób, które maja problemy z funkcjonowaniem pamięci i zmęczeniem mam do zaproponowania również odprężający masaż głowy wykonywany ciepłym olejem. Masaż ten odżywia mózg, daje lekkość i jasność myślenia.

Dla kogo skierowana jest oferta Centrum?

Tak naprawdę do każdego. Jeśli odczuwamy zmęczenie, mamy za mało energii, rano budzimy się zmęczeni, często wybuchamy złością, czujemy gniew, budzimy się w nocy i nie możemy zasnąć, czujemy ociężałość, mamy problemy jelitowe, trudności w trawieniu, mamy poczucie tzw. „mgły mózgowej“, trudno nam zapamiętać, skoncentrować się, dokończyć rozpoczęte zadania. Do wszystkich osób, które mają dolegliwości w ciele i szukają rozwiązań dla siebie. Ale najważniejszą rzeczą jest chęć klienta do dokonania zmiany swojego samopoczucia.

Co jest najistotniejsze dla naszego zdrowia?

Utrzymanie równowagi zarówno w ciele, jak i w umyśle gwarantuje nam pełnię zdrowia. Nauka potwierdza, że myśli powodują wydzielanie różnych substancji w organizmie, hormonów, które mają realny wpływ na stan zdrowia. Dzieje się to w każdej chwili naszego życia. Dlatego tak ważne jest aby na bieżąco dbać o siebie. Dziś już wiemy, że zmieniając chociaż jeden nawyk możemy zmienić życie i uratować zdrowie. Możemy zapewnić sobie spokój w temacie odżywiania, stylu życia, nie musimy szukać rozwiązań, ponieważ te rozwiązania już są.

Czym jest fototerapia?

Kiedy zapewnimy sobie równowagę w ciele możemy zadbać o nasz wygląd. Naklejając na ciało, na punkty akupunkturowe, małe bioelektrody możemy osiągnąć efekt odmłodzenia naszej skóry. Podobnie odnajdując miejsce, w którym ból ma swoje źródło możemy go zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować. Bo to stan zdrowia jest naszą normą. Jeśli chcesz coś zmienić i nie wiesz od czego zacząć proponuję konsultację. Oferuję pracę indywidualną i wsparcie w procesie powrotu do równowagi. Wskażę kierunek zmiany i działania, jakie należy podjąć. A wiosnę przywitasz z radością i lekkością.

Centrum Terapii Holistycznych mieści sie we Włocławku, przy ulicy Chmielnej 24.
Obiekt dysponuje dogodnym parkingiem.
Tel. 577 030 130

https://ajurlife.com.pl

B.B.

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe