We Włocławku powstanie boisko piłkarskie, a Wieńcu-Zalesie plac zabaw

  • 01.04.2022, 17:15 (aktualizacja 01.04.2022, 17:17)
  • B.B.
We Włocławku powstanie boisko piłkarskie, a Wieńcu-Zalesie plac zabaw materiały prasowe

Powstaną kolejne miejsca sportowo-rekreacyjne, a istniejące zyskają nowy wygląd. Po raz kolejny samorząd województwa przekazał fundusze na rozwój małej infrastruktury sportowej. Okrągły milion złotych wesprze 27 projektów.

Środki w wysokości od 25 do 50 tysięcy złotych pomogą w remoncie istniejących i powstawaniu nowych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Place fitness, urządzenia do ćwiczeń street workout czy nowe szatnie na stadionie to tylko niektóre z przedsięwzięć. Wśród dofinansowanych projektów jeden znajduje się na terenie naszego miasta. Mowa o zadaniu "budowa boisk wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ulicy Junackiej – Zakręt". Swoje treningi oraz mecze będzie mogła tam rozgrywać osiedlowa drużyna STRIKAS. Kwota dofinansowania to 48 000 zł. Dofinansowanie otrzyma także Gmina Brześć Kujawski urządzenia placu zabaw i terenu sportowo-rekreacyjnego w Wieńcu-Zalesie. Kwota dofinansowania to 40 000 zł.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe