Po dwuletniej przerwie powracają Katedralne Koncerty Organowe. Pierwszy koncert już 9 maja

  • 05.05.2022, 14:57 (aktualizacja 05.05.2022, 15:02)
  • informacja prasowa
Po dwuletniej przerwie powracają Katedralne Koncerty Organowe. Pierwszy… fot. nadesłane

XXXI Katedralne Koncerty Organowe wracają po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 oraz związanymi z nią ograniczeniami. Organizatorzy zapraszają na cykl koncertowy, który rozpocznie się w poniedziałek 9 maja i trwał będzie do 13 czerwca. Katedralne Koncerty Organowe stanowią jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Włocławka. W sześć kolejnych poniedziałków o godzinie 19.00 przed publicznością wystąpią wirtuozi gry organowej. Zaprezentują się artyści reprezentujący czołowe ośrodki muzyczne Polski oraz przedstawiciel Republiki Czeskiej.

"Mamy przyjemność zaprosić melomanów spragnionych pięknego brzmienia katedralnych organów do wspólnego przeżycia poniedziałkowych muzycznych wieczorów. Ufamy, że spotkamy się z dobrze nam znaną publicznością posiadającą wieloletni „staż koncertowy”, a także zagoszczą w naszym gronie osoby, które odkryją szlachetne piękno muzyki organowej. Koncerty są realizowane dzięki wsparciu Gminy Miasto Włocławek, Sponsorem cyklu koncertowego w katedrze jest Anwil S. A.Koncerty prowadził będzie ks. Janusz Drewniak. Wstęp wolny" - informuje kierownik artystyczny  Adam Klarecki

Kalendarium koncertowe:
9 maja 2022 – Waldemar Krawiec (Zabrze)
16 maja 2022 – Andrzej Chorosiński (Warszawa)
23 maja 2022 – Patryk Podwojski (Warszawa)
30 maja 2022 – Zbigniew Gach (Słupsk)
6 czerwca 2022 – Josef Kratochvíl (Republika Czeska)
13 czerwca 2022 – Ewa Polska (Lublin)

 

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe