Pacjentka MZOZ o traumatycznej wizycie w pogotowiu stomatologicznym:"Dyżurują tam osoby agresywne i niebezpieczne dla pacjentów".

  • 05.05.2022, 17:32 (aktualizacja 05.05.2022, 18:02)
  • B.B.
Pacjentka MZOZ o traumatycznej wizycie w pogotowiu stomatologicznym:"Dyżurują…

Dla wielu osób perspektywa wizyty u dentysty wzbudza niepokój. Jednak chcąc czy nie, co jakiś czas musimy zameldować się na dentystycznym fotelu. Internetowe fora pełne są pytań, u którego stomatologa wizyta przebiega najmniej boleśnie. Jednak nie zawsze wizytę u dentysty możemy zaplanować, zdarzają się sytuacje nagłe. Właśnie to spotkało mieszkankę Włocławka. Kobietę nagle zaczął boleć ząb, więc udała się do Pogotowia Stomatologicznego na ulicy Kilińskiego. Tak relacjonuje wizytę.

"Dzisiaj rano pojechałam na ul. Kilińskiego z potwornym bólem zębów i głowy. W zasadzie liczyłam się, że większej pomocy tam nie otrzymam ale nie miałam wyjścia. Na miejscu zadzwoniłam pod nr telefonu do kontaktu i się zaczęło. Odebrała kobieta z pytaniem o co chodzi? Nie oczekiwałam gorącego powitania, ale agresywny ton głosu nie zwiastował nic dobrego. Po moim wyjaśnieniu o co mi chodzi padło pytanie gdzie jestem? Oczywiście agresja w głosie owej Pani zaczęła się nasilać, stoję pod drzwiami przychodni odpowiadam kilka razy bo kobieta swoje gdzie jestem. Zapytałam jak długo będzie trwała ta rozmowa, jestem przy wejściu i strasznie mnie boli, głowę mi rozrywa. W odpowiedzi usłyszałam, że to mój problem i padło słowo czekać nie rozłączać się. Po chwili odezwała się ponownie żeby podać nr PESEL, więc mój nr PESEL słyszało pół ulicy i to kilka razy zanim został zapisany. Zapytałam czy będę badana przez telefon w odpowiedzi usłyszałam zirytowany i niegrzeczny głos Czekać." - napisała włocławianka

Jak relacjonuje kobieta, po dłuższej chwili wyszedł portier i zaprosił ją do środka.

"Na półpiętrze czatowała na mnie asystentka, która z rykiem lwa wydobyła z siebie głos mówiąc do mnie bezosobowo dowód osobisty. Następnie łaskawie wpuściła mnie do gabinetu. Na poczekalni nie było nikogo, ale za karę że przyszłam musiałam odstać swoje na dworze. Pani doktor była nawet miła, obawiam się że mogła bać się swojej agresywnej asystentki lub przyzwala na takie praktyki. Zapytałam na koniec dlaczego tak traktują pacjentów. Kobieta dostała furii, próbowała mnie stuknąć w głowę, a nawet wypchnąć z gabinetu i zatrzasnąć drzwi, zdążyłam się odsunąć. Pani doktor niezbyt reagowała na cała sytuację. Ostrzegam przed wizytą w ambulatorium stomatologicznym przy ul. Kilińskiego we Włocławku gdyż dyżurują tam osoby agresywne i niebezpieczne dla pacjentów." - dodaje kobieta

Wiadomość od Czytelniczki otrzymaliśmy 10 kwietnia, natomiast sytuacja miała miejsce dzień wcześniej w sobotę. Z doświadczenia wiemy, że kontakt telefoniczny z dyrekcją MZOZ jest praktycznie niemożliwy. Wobec tego 11 kwietnia wysłaliśmy do placówki maila z przedstawionym przez pacjentkę opisem sytuacji oraz pytaniami. Minął prawie miesiąc, odpowiedzi brak. MZOZ do sprawy się nie ustosunkował.

Do naszej redakcji często napływają skargi mieszkańców na działanie MZOZ. Oczywiście nie można wszystkich pracowników tej placówki medycznej wrzucać do jednego worka. Wśród nich jest wielu, którzy odpowiedzialnie podchodzą do swojej pracy i traktują pacjentów z szacunkiem i uprzejmością. Pacjentka, która miała zostać potraktowana w taki sposób przez personel MZOZ stwierdziła, że napisze skargę. Niestety od MZOZ nie dowiedzieliśmy się, czy wobec pracownicy zostały wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje, chociażby takie jak przeprowadzenie rozmowy dyscyplinującej.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wera
Wera 07.05.2022, 20:39
Poszłam tam w zaawansowanej ciąży i tylko modliłam sie zeby mi nic tam nie zrobiły😑
G.
G. 07.05.2022, 19:50
To prawda nie miłe i nie grzeczne tam u stomatologą pracują pomocy też nie ma.
Ala
Ala 06.05.2022, 11:33
Podobną sytuację miałam parę lat temu , uważam że jeżeli nie lubi się współpracować z ludźmi i traktować ich dobrze nie powinno się wybierać takiego zawodu
Zdecydowanie nie polecam
Paweł
Paweł 06.05.2022, 11:18
Prawda chamy jak nic tam pracują moj brat tez sie o tym przekonał
Gość
Gość 06.05.2022, 10:13
Juz dawno powinni sie za nich wziąć tak samo jak i za pogotowie na lunewil.
Kasia
Kasia 06.05.2022, 08:48
Podobna mialam sytuacje, brak slow na dzialnosc tej placowki, oby nigdy nie trafila na moj oddzial bo rola moze sie odwrocic!!!
Mika
Mika 06.05.2022, 07:31
Może szef tej placówki przeprowadzi rozmowę ze swoimi pracownikami i ich zdyscyplinuje. Chyba nikt nie chodzi do pogotowia stomatologicznego dla przyjemności. Traktuj innych tak , jak sam chciałbyś być potraktowany.
Wzburzona
Wzburzona 06.05.2022, 00:43
Głupie babska, chamskie i zarozumiałe. Płaciłam kilkadziesiąt lat zdrowotne teraz na emeryturze nadal zawsze od pensji czyli ZUS nie jakiś KRUS czy inne resortowe uprzywilejowane ubezpieczenia i na stare lata muszę walczyć o zdrowie i w przychodni chore!
Kikka
Kikka 05.05.2022, 22:58
No to widze na przestrzeni lat nic sie tam nie zmienilo. Wstyd.
Iga
Iga 05.05.2022, 20:38
Ja nie wiem po co one tam siedzą od lat temu sam problem są podłe

Pozostałe