Jezdnia i chodnik runęły do Zgłowiączki. Zapadł się most na ul. Wysokiej

  • 07.05.2022, 08:20 (aktualizacja 07.05.2022, 21:57)
  • B.Obałkowska
Jezdnia i chodnik runęły do Zgłowiączki. Zapadł się most na ul. Wysokiej…

Ulica Wysoka zablokowana. Objazd ul. Lisek. Połowa jezdni i chodnik runęły do rzeki. Na miejscu policja, pogotowie wodno- kanalizacyjne. MPWiK wydało komunikat:

"KOMUNIKAT Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. we Włocławku zawiadamia mieszkańców miasta Włocławek o awarii na magistralnej sieci wodociągowej w ul. Wysokiej. W wyniku powstałej awarii w dniu 07.05.2022 r. zamknięto dla ruchu odcinek pasa drogowego w ul. Wysokiej na odcinku od ul. Kapitulnej do ul. Lisek. W czasie trwania awarii mogą występować lokalne spadki ciśnienia oraz przebarwienia wody. Prosimy o nie używanie w tym czasie sprzętu AGD, który wymaga zasilania w wodę. Za powstałe utrudnienia oraz niedogodności Przepraszamy Odbiorców Usług."- czytamy w komunikacie

O komentarz do sprawy zapytaliśmy Macieja Maciaka, byłego kandydata na prezydenta, który w kampanii krytykował zaniedbania infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz stan nawierzchni we Włocławku:

"To symboliczna katastrofa. Przez niedbalstwo władzy runął zapuszczony most, obok którego rządzący miastem dyletanci dokonali inwestycji na dziesiątki milionów w rekreację i upiększanie. Właśnie tak sprawują rządy ludzie, którzy odbyli zbyt wiele szkoleń z omamiania społeczeństwa błyskotkami, które może i podobają się nieświadomym wyborcom jednak w konsekwencji nie rozwijają miasta. Strach pomyśleć ile jeszcze zastępca prezydenta Wojtkowskiego zrobi sobie zdjęć w kasku budowlanym i zamieści je w internecie sprawiając wrażenie dobrego gospodarza. A jak jest naprawdę to widać na dzisiejszym przykładzie." - podsumował Maciej Maciak

Nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch na ul. Wysokiej, ale z pewnością nie prędko. Sprawa zainteresowała już media ogólnopolskie, Najprawdopodobniej Włocławek znów zasłynie w niechlubny sposób ogólnopolsko.

Aktualizacja 

"Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu we Włocławku informuje, że na skutek awarii wodociągowej został uszkodzony dojazd do mostu  nad rzeką Zgłowiączką w ciągu  ul. Wysokiej od strony ul. Szpitalnej. Odcinek ulicy Wysokiej od ulicy Kapitulnej do ul. Lisek został wyłączony dla ruchu pieszego i kołowego. Dzięki szybkiej reakcji MZIDiT, Policji oraz Straży Miejskiej sytuacja jest opanowana. Ekspertyza wykonana w drugiej połowie 2021 roku oraz roczny przegląd podstawowy przeprowadzony w sierpniu 2021r. wskazują, że dotychczasowy stan techniczny mostu był zadowalający. Zarówno ekspertyza jak i protokół z przeglądu podstawowego zostaną udostępnione do wiadomości publicznej w dniu 09.05.2022r. "- informuje Marta Mirowska z Miejskiego Zarządu Infrastruktury Drogowej i Transportu

B.Obałkowska

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bert
Bert 12.05.2022, 09:14
PO I Wojtkowski,Wojtkowski i PO to zło i brak wiedzy i profesjonalizmu.Układy,układziki i nowakowe złodziejstwo
Warszawa ma podobnie.O innych,mniej znanych nie wspomnę.
SPP
SPP 08.05.2022, 19:44
Dzięki szybkiej reakcji MZIDiT sytuacja jest opanowana. Tam naprawdę mają niezłe poczucie humoru w tej jednostce miejskiej. Ciekawe co Pani Marta ma na myśli pisząc, że sytuacja jest opanowana. Czy to że ogrodzono teren taśmami i teraz pewnie ok. rok będziemy czekać na naprawę.
Janek z Fabianek
Janek z Fabianek 07.05.2022, 14:23
A przegląd okresowy był? Sprawa dla prokuratora !!!
Zenon
Zenon 07.05.2022, 14:05
To nie most się zapadł tylko nasyp na dojeździe do mostu. Konstrukcja mostu jest już leciwa ale raczej nienaruszona.
Kodeksowa
Kodeksowa 07.05.2022, 13:09
Tu się prokurator powinien zając sprawą z artykułu 173!
Agatta
Agatta 07.05.2022, 13:06
Sprawa dla prokuratora!
Sylwia
Sylwia 07.05.2022, 10:03
Brawo, proponuję rządzącym dać sobie większe podwyżki.
Nieodpowiedni ludzie w UM równa się tragedia
Nieodpowiedni ludzie w UM równa się tragedia 07.05.2022, 08:46
Ludzie tamtędy spacerują i samochody jeżdżą! Kto kontroluje stan obiektów infrastruktury przed szkodą? Przecież to nie stało się w ciągu dnia a proces erozji trwał miesiącami stąd potem taki efekt.

Pozostałe